نفت گلستان 300x167 - اولین اکتشاف نفت گلستان در کوموش دفه کلید می‌خوردترکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: در هفته دولت سال جاری اولین اکتشاف نفت در گلستان آغاز می شود و اگر چنانچه به نتیجه لازم دست یابیم می توانیم در آینده شاهد استقرار پالایشگاه و صنایع وابسته به نفت در گلستان باشیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل پایگاه اطلاع رسانی استانداری، هادی حق شناس در دومین جلسه شورای اداری استان که با حضور مدیران ارشد دستگاه های اجرایی , دبیر مجمع نمایندگان استان و معاونین استاندار برگزار شد, ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر خم تصریح کرد: طی ۸ سال گذشته در دهه ۹۰ , پنج سال کشور درگیر تحریم بوده است و علیرغم تحریم های ظالمانه دستاوردهای زیادی در کشور و استان ایجاد شده است.

 وی افزود: یکی از موضوعاتی که باید با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان به نتیجه لازم برسد ایجاد منطقه آزاد اینچه برون است که ظرفیت بزرگی برای اشتغال و ایجاد صنایع تبدیلی است که می تواند مانع خام فروشی شود و همچنین با توجه به امتیازات معافیت های مالیاتی عاملی در جهت جذب سرمایه گذار باشد.
استاندار گلستان شکل گیری سیکل ترکیبی در نیروگاه برق علی آباد کتول را تضمینی در راستای تامین برق استان دانست و افزود: افزایش پتانسیل های برق استان زمینه استقرار صنایع بزرگ را در گلستان فراهم می آورد.
حق شناس خاطرنشان کرد:در هفته دولت سال جاری اولین اکتشاف نفت در گلستان آغاز می شود و اگر چنانچه به نتیجه لازم دست یابیم می توانیم در آینده شاهد استقرار پالایشگاه و صنایع وابسته به نفت در گلستان باشیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن چغندر قند در گلستان تولید و به شهرستان جوین در استان خراسان رضوی صادر می شود افزود: تلاش داریم سطح زیر کشت چغندر قند را به عنوان کشت دوم که مقرون به صرفه است افزایش دهیم و میزان تولید آن را با ارائه ۲۰۰ هکتار زمین قابل کشت به سرمایه گذاران به یک میلیون تن برسانیم و صنایع فرآوری آن را در استان ایجاد کنیم.
 استاندار گلستان با قدردانی از کادر درمانی و پزشکان و پرستاران استان در مقابله با ویروس کرونا گفت در حال حاضر ساخت پنج بیمارستان در استان پیگیری می‌شود که با ایجاد این مراکز درمانی ما به متوسط برخورداری از تخت بیمارستانی در کشور می رسیم. استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم های بین المللی علیه ملت ایران یادآور شد بر اساس اعلام بانک مرکزی تورم در سال ۹۷ که تحریم ها علیه کشور از سرگیری شد به ۳۱ درصد در سال گذشته به ۴۱ درصد رسید اما در ۴ ماهه اول امسال کاهش یافت و به ۲۶.۵درصد رسید.
دکتر حق شناس اظهار کرد: این کاهش تورمی در صورتی رخ می دهد که اقتصاد بزرگی همچون امریکا بر اثر شیوع ویروس کرونا ضربه‌های بسیاری خورده و به عقیده کارشناسان یک سوم اقتصاد این کشور در حال نابودی است.
وی ادامه داد اگرچه امریکایی ها به دنبال فروپاشی اقتصاد ایران بودند اما بنیان های قدرتمند اقتصاد کشور به گونه ای است که توانسته علیرغم تحریم های بین المللی و شیوع ویروس کرونا همچنان به مسیر تولید و تلاش خود ادامه می دهد.
 همچنین در این جلسه نوروزی دبیر مجمع نمایندگان استان اظهار کرد: امروز همه وظیفه داریم برای سازندگی کشور تلاش مضاعف داشته باشیم.
 وی افزود: با توجه به توانمندی های استان باید با تفکر انقلابی دست در دست هم دهیم و روند توسعه استان را تسریع بخشیم.
همچنین در این جلسه چراغعلی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار, کریمی مدیر معاون هماهنگی امور اقتصادی, استاندار مهاجر مدیر کل جهاد کشاورزی استان, دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان, همدم مدیر کل دفتر فنی استانداری گلستان, غفاری مدیر پارک علم و فناوری استان, علیپوری مدیر کل عشایری گزارشی از اقدامات برنامه ها و دستاوردها ارائه کردند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۰

۱۱ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80185

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک