اولین انجمن همیاران سبز طبیعت استان در شهرستان مراوه تپه تشکیل شداخبار مراوه تپهتورکمن نیوز مدیرکل منابع طبیعی گلستان در مراسم آغاز فعالیت این انجمن در دبیرستان دخترانه خلیج فارس مراوه تپه گفت: کسانی که در میان گرد و غبار زندگی میکنند قدر محیط زیست سالم را میدانند چون گرد وخاک حاصل نابودی منابع طبیعی میباشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ابوطالب قزلسفلو اظهار کرد: دانش اموزان باید از کودکی اهمیت منابع طبیعی این ثروت با ارزش را بیاموزند.
وی افزود این انجمن نخستین بار در شهرستان مراوه تپه استان گلستان با ۵هزار نفر عضو باهمکاری مسئولین و متشکل از همه اقشار جامعه فعالیت خودرا آغاز نموده است .
فرماندار مراوه تپه نیز با اشاره به شرایط مساعد این شهرستان برای توسعه محیط زیست گفت: این شهرستان دارای شرایط اقلیمی خوبی برای توسعه درختان و گیاهان دارویی میباشد .
یازمراد کوسه غراوی آمادگی خود را برای همکاری جدی با متقاضایان کاشت درخت و اجرای پروژه های گیاهان دادویی اعلام نمود.
بمناسبت هفته درختکاری امسال ۳۰ هزار اصله نهال غیر مثمر از قبیل اقاقیا، اوکالیپتوس، سرو، سنجدتلخ ، ون خیابانی، چنار و ۱۵ هزار اصله نهال مثمر از قبیل انار ، گردو و انجیرکشت گردیده است و همچنین واکاری جنگلکاری در ۲۰۰ هکتار این شهرستان و تولید ۲۱۰ هزار هکتار نهال النگاتوم و انواع آتریپلکس و بوته کاری ۲۳۰ هتکار از مراتع از اقدامات اداره منابع طبیعی این شهرستان میباشد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۶

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47417

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک