مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در دیدار با هنرمندان استان گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: اولویت های فرهنگ و ارشاد گلستان تدوین می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  عادله کشمیری، عصر سه شنبه در دیدار با هنرمندان استان گلستان که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: گلستان رنگین اقوام، اقلیم ها و فرهنگ ها است، جنگل و کوه دشت به هم رسیدند و دریادلی را به مردم بخشیدند.

وی درباره فرهنگ گلستان گفت: از مفاخر استان می توان به فخرالدین اسعد گرگانی، میرداماد، حکیم جرجانی و غیره اشاره کرد که هر کدام گنجینه ای از فرهنگ و ادب استان و کشور هستند.

کشمیری ادامه داد: حضور هنرمندان مایه دلگرمی و آثارشان مایه امید است، آن ها دوست داری ائمه اطهار و فرهنگ اسلامی را گسترش می دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در دیدار با هنرمندان استان گلستان

وی خطاب به هنرمندان گفت: شما پرچمدار مبارزه با تهاجم غربی هستید و باید ندای صلح دوستی مردم ایران در آثار شما تجلی پیدا کند.

کشمیری گفت: هنر از دو سرچشمه اندیشه و تکنیک نیرو می گیرد و باید همه این دو را با هم داشته باشید.

وی اظهار کرد: ایجاد گفتگو و نزدیک شدن شما به یکدیگر می توانند سبب ایجاد فرهنگ فاخر و انتقاد منصف باشد.

کشمیری افزود: در حال تدوین اولویت ها فرهنگ و هنر گلستان هستیم و باید بستری راهم کنیم که همه اهالی با هم رشد کنند و پیشرفت داشته باشند.

وی بیان کرد: ما بدون کمک نگارخانه ها، رسانه ها، چاپ خانه و غیره موفق نخواهیم شد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:mehr

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۱

۲۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37956

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک