سنت1 300x178 - اهل‌سنت «فرصت» هستند، نه «تهدید»ترکمن نیوز:  نطق اخیر دکتر رحیمی جهان‌آبادی، نمایند محترم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی، بیانگر نکات مهم و قابل توجهی بود که سطح عمیق درک و بینش ایشان نسبت به وضعیت فعلی جامعه را نشان می‌دهد.
برای جامعه اهل‌سنت ایران رساندن صدای مطالبات به‌حق و قانونی‌شان اقدام ارزشمندی است که فراکسیون اهل‌سنت باید آن را در دستور کار جدی خود قرار دهد.
مشارکت شایستگان اهل‌سنت در چرخه مدیریت کشور یک اولویت امنیت‌آفرین و فرصتی برای همدلی بیشتر در کشور است که متاسفانه مغفول مانده است.
دولت روحانی علی‌رغم تمام وعده‌های شیرینش به جامعه اهل‌سنت، بر همان سبک و سیاق سلف خود ماند و کماکان قشر وسیعی از هموطنان ایرانی ما مورد غفلت دولتمردان هستند.
مشارکت‌دادن اهل‌سنت در مدیریت‌های کشور یک فرصت مغتنم برای کشور است و نباید آن را تهدید برشمرد. تعهد اهل‌سنت به این کشور و نظام اسلامی با تقدیم بیش از ۱۱۰۰۰ شهید در کنار ده‌ها هزار ایثارگر به اثبات رسیده است. به هر میزان دایره مشارکت‌پذیری در تصمیم‌سازی‌های کشور بازتر باشد قطعا ضریب امنیت پایدار ملی بالاتر خواهد رفت. امیدواریم این باور روزبه‌روز در لایه‌های مختلف تصمیم‌ساز مملکت بارورتر گردد.
نه‌تنها هیچ مانعی در راس نظام اسلامی برای به‌کارگیری اهل‌سنت وجود ندارد، بلکه بالعکس هم مقام معظم رهبری و هم رئیس‌جمهور محترم همواره بر مشارکت‌دادن اهل‌سنت تاکید دارند و این موضوع برای ما یک گام مهم است.

✍🏼 سید علاءالدین حیدری- فعال مدنی اهل‌سنت/سنی آنلاین

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۵

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک