اهدای آلبوم موسیقی «نوای مختومقلی فراغی» به رییس جمهور ترکمنستاناخبار بین الملل– ترکمن نیوز- رايزنی فرهنگی ايران در تركمنستان آلبوم توليدی خود از اشعار مختومقلی فراغی، شاعر ملی تركمن‌ها را با عنوان «نوای مختومقلی فراغی» به رييس جمهور تركمنستان اهدا كرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تلاش دوساله رايزنی فرهنگی ايران در تركمنستان برای توليد آلبوم موسيقی اشعار مختومقلی فراغی به بار نشست و در تاريخ ۲۱ شهريور امسال اين آلبوم با همكاری و پيگيری سفير جمهوری اسلامی ايران در تركمنستان، توسط محمود واعظی، رييس دفتر رييس جمهوری كه برای تقديم پيام رييس جمهور روحانی و در رأس هيأت بلندپايه اقتصادی و سياسی به تركمنستان آمده بود، طی تشريفاتی به قربان‌قلی بردی‌محمدف، رييس جمهور تركمنستان تقديم شد.

قربان‌قلی بردی‌محمدف پس از دريافت اين هديه ارزشمند، با تقدير و تمجيد از كار انجام شده توسط رايزنی فرهنگی ايران، دستور پخش اين آلبوم را از شبكه‌های سراسری راديو تلويزيون و ديگر مراكز رسانه‌ای دولتی كشور تركمنستان صادر كرد.

آلبوم موسيقی «نوای مختومقلی فراغی» مشتمل بر ۱۴ قطعه شعر برگزيده از اين شاعر ملی تركمن‌هاست كه سرشار از معارف و نكات عرفانی و اخلاقی اند. تعداد ۹ قطعه از قطعات اين آلبوم توسط بهترين خوانندگان و نوازندگان ايرانی و تركمنستان در ۸۰ سال گذشته اجرا شده است و توسط رايزنی فرهنگی كشورمان و با استفاده از تكنولوژی های پيشرفته احيا شده‌اند.

همچنين ۵ قطعه ديگر توسط محمدگلدی گلدی نژاد، هنرمند تركمن ايرانی و با مشاركت آهنگسازان تركمنی اجرا شده است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۳

۲۴ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35578

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک