hashemi dadgostari - اهالی یک روستای گرگان گرفتار باند پولشویی شدنداجتماعی-ترکمن نیوز-  اهالی یک روستای گرگان وقتی یارانه نقدی آنها قطع شد تازه متوجه شدند که در دام یک باند پولشویی گرفتار شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  رئیس کل دادگستری گلستان روز چهارشنبه در این پیوند به ایرنا گفت: افرادی با ظاهر خیرخواهانه و به بهانه دریافت کمک ماهانه برای افراد بی بضاعت مدارک شناسایی اقشار کم درآمد یک روستا را گرفته و به اسم آنها حساب بانکی باز می کردند.
به گزارش دریافتی ایرنا از دادگستری گلستان؛ هادی هاشمیان افزود: این افراد پول های حاصل از معاملات غیرقانونی خود مانند تجارت مواد مخدر را به این حساب ها واریز و پس از چند گردش بانکی وجوه را به حساب خودشان منتقل می کردند.
وی بدون اشاره به میزان ریالی پولشویی این باند گفت: پس از قطع یارانه تعدادی از روستائیان؛ آن ها برای پیگیری به بانک مراجعه کرده که متوجه شدند یارانه آن ها به علت گردش پولی بالا قطع شده است.
هاشمیان ادامه داد: روستائیان پس از آگاهی از موضوع به دادسرای گرگان مراجعه و شکایت خود را تسلیم کردند که پرونده هم اکنون در دست بررسی است.
وی گفت: تاکنون رسیدگی به ۱۵ حساب بانکی از اهالی روستا که مبالغ کلان به آن ها واریز شده آغاز و تحقیقات برای شناسایی اعضای باند پولشویی ادامه دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۰

۱۱ مهر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک