امام جمعه گنبدکاووس:

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه گنبدکاووس گفت: بالاترین نشان پیروزی ما این است که انقلاب با حضور مردم همیشه در صحنه، چهل سال در برابر توطئه های مختلف دشمنان ایستادگی کرده است.

امام جمعه,گنبدکاووس,زنگ گلبانگ انقلاب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی روز شنبه در آیین متمرکز نواختن زنگ گلیانگ انقلاب در دبیرستان شاهد گنبدکاووس افزود: امروز انقلاب اسلامی در کنار بلندی های جولان، کرانه باختری و جنوب لبنان به همسایگی اسرائیل غاصب رسیده و در یمن و سایر مناطقی هم که مسلمانان مظلوم به حمایت نیاز دارند، حضور دارد.
وی با تشریح سرنوشت انقلاب های مختلف جهان گفت: مردم الجزایر با اینکه با انقلاب خود موفق شدند به حضور مستقیم فرانسه استعمارگر در کشور خود پایان دهند و در این راه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معادل یک دهم جمعیت آن شهید شدند، هنوز وابسته به فرانسه است و این کشور به طور غیر مستقیم در الجزایر حضور دارد.
وی به پیروزی انقلاب بهار عربی در کشور تونس اشاره کرد و گفت: با گذشت تنها چند سال از این انقلاب، تونس هم اکنون هیچ جایگاه تاثیرگذاری ندارد و در مصر، مردم این کشور حتی یک سال هم نتوانستند انقلاب خود را حفظ و در مقابل توطئه های آمریکا، اسرائیل و عربستان مقاومت کنند و هم اکنون رهبر انقلاب این کشور در زندان است.
حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: دشمنان برای ساقط کردن انقلاب اسلامی ایران هر آنچه در توان داشتند اعم از تحمیل جنگ، ترور شخصیت های بزرگ و تاثیر گذار انقلاب و تحریم های سنگین را انجام دادند ولی این انقلاب، چهل سال است که تداوم یافته و مقدمه نابودی اسرائیل به عنوان بزرگترین دشمن فراهم کرده است.
وی با تاکید بر حفظ و تداوم انقلاب از سوی نسل جوان کشور، خطاب به دانش آموزان گفت: انقلابی که داعیه ساماندهی دنیای بدون اسرائیل و نشاندن استکبار بر سر جای خود را دارد باید از جوانانی برخوردار باشد که با بصیرت، جدیت و روحیه انقلابی در حفظ و تداوم انقلاب کوشا باشند.
امام جمعه گنبدکاووس وابستگی به زندگی رفاه طلبانه، زندگی همراه با آرامش غیر انقلابی و ترس از برخورد و رفتار انقلابی با مشکلاتی که در مسیر انقلاب به وجود می آید را از آسیب های انقلاب برشمرد و گفت: این ها مسائلی است که می تواند انقلاب ها و انقلابیون را از نظر روحیه ای تهدید کند.
در این مراسم که با حضور مسئولان ادارات و نهادهای گنبدکاووس برگزار شد، فرج الله رزاقی مدیر آموزش و پروش این شهرستان نیز در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، ایمان مردم، حضور و شخصیت امام راحل (ره) به عنوان رهبر انقلاب و همدلی و وحدت مردم را سه عامل بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: باید با حفظ این وحدت و همدلی و گوش به فرمان بودن به فرامین رهبر معظم انقلاب، تداوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های آن را میسر سازیم.
در پایان این مراسم که با تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم شهرستان همراه بود، زنگ گلبانگ انقلاب توسط فرماندار ویژه گنبدکاووس نواخته شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۴

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10960

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک