رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان راز جرگلان:

انجمن تئاتر و موسیقی ترکمنی در رازوجرگلان تشکیل می شوداخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز– رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان راز و جرگلان از تشکیل انجمن تئاتر و موسیقی ترکمنی در این شهرستان خبر داد و گفت : گروه تئاتری قبل از تشکیل اداره فرهنگ و ارشاد دراین شهرستان زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حجت الاسلام رضا منصوریان، در دیدار با نوازندگان موسیقی دوتار ترکمنی از تشکیل انجمن موسیقی دوتار ترکمن خبر داد و اظهار کرد: تاکنون در حوزه موسیقی ترکمن، پنج نوازنده شناسایی شدند که آنها حمایت شده و کارت عضویت نیز صادر خواهد شد .

منصوریان مشمول شدن این نوازندگان تحت پوشش بیمه هنرمندان را از جمله اقدامات حمایتی از نوازندگان برشمرد و گفت: نوازندگان بالای ۵۰ سال نیز به وزارتخانه فرهنگ و ارشاد جهت حمایت معرفی خواهند شد.

وی همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت شاعر و عارف ترکمن مختومقلی فراغی خبر داد و افزود : با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت شهرستان راز و جرگلان را قوم ترکمن تشکیل دادن می دهند، مراسم بزرگداشت این شاعر هرساله در این شهرستان برگزار می شود.

در ادامه مسولین از کتابخانه خانگی فعال در روستای گرکز بازدید کرده و از زحمات صاحب جمال رحیمی ، مسئول این کتابخانه خانگی برای برگزاری مستمر نشست کتابخوانی، آموزش راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی مخصوصا در حوزه آب، توجه به محیط زیست و ترویج فرهنگ گفتگو در بین کودکان قدردانی کردند.

خبرنگار: رحیمی

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: atraknews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۵

۳۰ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40571

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک