n83089709 72642261 300x208 - انتقال مصدوم منطقه مرزی گنبدکاووس به مرکز درمانی با امداد هواییگنبدکاووس-ترکمن نیوز- فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان گفت: یک مصدوم از روستای قولاق بورته از توابع بخش داشلی برون گنبدکاووس توسط امداد هوایی دانشگاه علوم پزشکی این استان به مرکز درمانی انتقال داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمدرضا سراوانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران افزود: این مصدوم ۵۷ ساله که تقان گلدی کمکی نام داشت، صبح امروز بر اثر زمین خوردن با موتورسیکت از ناحیه کتف دچار شکستگی شده بود.
وی اضافه کرد: مصدوم پس از انتقال به روستای قولاق بورته منتقل و از طریق امداد هوایی دانشگاه علوم پزشکی گلستان به بیمارستان تامین اجتماعی گنبد و در ادامه به بخش ترومای بیمارستان شهید مطهری این شهر منتقل شد.
سرهنگ سراوانی یادآور شد: امدادرسانی به این مصدوم، سومین امداد هوایی درمناطق مرزی حوزه هنگ مرزی اترک گلستان است که ساعت ۹ صبح امروز انجام شد.
فرمانده هنگ مرزی اترک همچنین از اجرای مرحله دیگری از طرح ارتقای امنیت اجتماعی در روستای مرزی کرند گنبدکاووس خبر داد و گفت: در این طرح ماموران موفق شدند دو شکارچی غیر مجاز را شناسایی و دستگیر نمایند.
وی گفت: از این دو شکارچی غیرمجاز علاوه بر ادوات صید پرندگان شکاری، ۹ لاشه کبک، دو باقرقره و یک قمری و نیز چهار کبوتر زنده از یکی از آنان کشف شد که از آنها به عنوان طعمه استفاده می کرد.
سرهنگ سراوانی، کشف ۲۵۷ گرم تریاک و سه لیتر مشروبات الکلی را از دیگر کشفیات هنگ مرزی در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی برشمرد و اضافه کرد: در این ارتباط دو نفر دستگیر و به همراه دو شکارچی غیرمجاز به مرجع قضایی معرفی شدند.
هنگ مرزی اترک گلستان، مسئولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را درمحدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق گلستان است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۶

۱۴ آبان ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک