قرجه طیارگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  نماینده مردم گنبدکاووس و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: احداث کارخانه ید در روستای آراقو شهرستان گنبد کاووس بدون تمهیدات کافی صورت گرفته و به نارضایتی عمومی در میان دامداران و مردم منطقه منجر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  قرجه طیار در تذکری شفاهی به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن عرض تسلیت به بازماندگان سانحه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، بیان کرد: صدور مجوز معدن و احداث کارخانه ید در روستای آراقو شهرستان گنبد بدون تمهیدات کافی صورت گرفته و باعث ایجاد نارضایتی عمومی در میان مردم و دامداران منطقه شده است. مردم و دامداران منطقه نگران ورود ضرر به محیط زندگی، شغل و سلامتی خود هستند و بر اساس اصل ۴۰ قانون اساسی هیچ کس نمی‌تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.
وی در ادامه گفت: آقای وزیر در اینجا اضرار به غیر و اختلال در زندگی عادی مردم و دامداران کاملا مشهود است. استدعا دارم دستور فرمایید این موضوع به طور خاصی و در موارد مشابه دیگر به صورت عام مورد بررسی قرار گیرد و طوری مدیریت گردد که حق و حقوق مردم تضمین شود.
وی در تذکری دیگر به وزیر کشور، بیان کرد: گمرک مرزی اینچه برون شهرستان گنبد محل امرار معاش مرزنشینان زحمتکش و بی‌ادعای منطقه است. هیچگونه کالایی بدون مجوز توسط مردم وارد یا خارج نمی‌شود و مرزنشینان کاملا همراه نظام و مطیع قانون هستند اما طبق گزارشات خود نیروی انتظامی استان جزو امن‌ترین و قانون‌مندترین استان‌های کشور محسوب می‌شود. با این وجود بنابر گزارشات واصله برخی از مامورین نیروی انتظامی بدون اعتناء به شهروندان برخورد خشونت‌آمیز با مردم و کسبه نمودند و به مال و حقوق مردم تعرض و بی‌احترامی کردند./ایسنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۱۷

۰۳ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12355

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک