b 300 300 16777215 10 images amini12 - انتقاد شیخ امینی از وضعیت نابسامان اشتغال و ازدواج جوانان قشماخبار اشتغال و تعاون – ترکمن نیوز- عضو هیات فتوای اهل سنت جنوب کشور از وضعیت نابسامان اشتغال و مسکن جوانان قشم انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شیخ محمد علی امینی درخطبه های نماز جمعه اهل سنت قشم گفت: «اشتغال برای همه طبقات جامعه یکی از وعده های دولت بود اما عدم وجود برنامه کارآمد باعث شده تا صنایع داخلی به تعطیلی کشیده شوند».

وی افزود : «بیکاری و عدم وجود شغل مناسب باعث شده تا جوانان ما به خصوص آنهایی که دارای تحصیلات و تخصص‌های لازم، هستند دچار یاس و سرخوردگی شده و امیدشان را به آینده از دست بدهند.یکی از وعده های دولت دراین دوره و در ادوار گذشته ایجاد فرصت های شغلی برای همه طبقات جامعه بود که متاسفانه اشتغال درجزیره قشم به جای هرگونه پیشرفت، کمتر از جاهای دیگر بوده وتعداد بیکاران رو به افزایش می باشد».

خطیب نمازجمعه اهل سنت قشم با انتقاد از نبود برنامه جامع در زمینه حفظ منابع دریایی کشور اظهار داشت: «ماهیگیری جزیره به دلیل نبود یک برنامه خوب جهت پرورش و تکثیر آبزیان، با وضعیت اسفباری مواجه شده است . خلیج فارس که می‌تواند بهترین پرورشگاه برای آبزیان باشد، میدان و جولان گاهی برای ماهی گیران چینی،تایلندی و کره ای شده است. کشورهای چین، ویتنام و ژاپن که درآب های خود به پرورش آبزیان می ‌پردازند، تورهای شان را به نقاط دیگر می فرستند تا ثروتهای شان برای نسل های آینده دست نخورده باقی بماند».

شیخ امینی با اشاره به وضعیت اسفبار صیادی در جزیره قشم ادامه داد: «امروز صیادان زحمت کش و پرتلاش ما که به دریا می روند، دست خالی یا با حداقل صید برمی‌ گردند و گاهی می ‌بینیم که لاشه های آبزیان درساحل تلمبار شده که همه اینها درنتیجه غفلت و بی توجهی اتفاق می افتند. لذا دولت و ملت باید در کنار هم، برنامه ریزی مدون و کارآمد برای اشتغال جوانان داشته باشند».

این عالم برجسته اهل سنت قشم از مشکل مسکن به عنوان یکی دیگر ازمعضلات قشر جوانان یاد کرد و یادآور شد: «معضل دیگری که قشر جوان ما را رنج داده و باعث می شود تا سن ازدواج بالا برود، مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن است. تأکیدات و سفارش هایی از جانب مقامات عالی به منطقه آزاد قشم شده است تا زمین با حداقل قیمت در اختیار آنها قرار داده شود، تا سرپناهی برای خود ساخته و به فکر ازدواج باشند».

عضو هیات فتوای اهل سنت جنوب توجه به جوانان را مایه امید و دلگرمی خوانده و یادآورشد: «باید دست جوانانی که در لحظه های حساس با دولت شان همراه بوده و در راه دفاع ازکشورشان آمادگی، همراهی، همکاری، ایثار و از خود گذشتگی داشته اند را به گرمی فشرده شده و مورد تکریم قرار دهیم. ما درکشور احتیاج به حضور جوانان درعرصه های مختلف داریم، به خصوص در این شرایط که دشمنان برای ما شاخ و شانه کشیده و دندان هایشان را برای خرد کردن ما تیز کرده اند. از یاد نبریم که ایادی کفر و دشمنان اسلام همواره برای ایجاد اختلاف یاس و سرخوردگی در بین افراد جامعه برنامه ریزی و تلاش می کنند».

وی با انتقاد ازبرخی مسئولین گفت: «کسانی که در گذشته خودشان را برای کسب جایگاه بهتر به آب و آتش می زدند، اکنون فرصت دارند تا به جامعه خدمت ارائه کنند و چه خدمتی بالاتر از این که یک جوان جویای کار از یاس و سرخوردگی و نا امیدی رهایی یابد. بنابراین ازهم اکنون می بایست درجهت رفع معضلات و مشکلات و از بین بردن نارضایتی ها و سرخوردگی ها برنامه صحیح و مدون را به اجرا در آوریم تا ان شا الله به زودی شاهد رفع این نقیصه ها در جامعه اسلامی مان باشیم».

 

گرد آوری : گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع : asasnews

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۱۴

۰۴ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک