انتقاد رییس دادگستری گلستان از تعرض به مناطق بکرمحیط زیست-ترکمن نیوز-  رییس کل دادگستری گلستان از ساخت و ساز در مناطق حفاظت شده‌ استان انتقاد کرد و گفت: دستگاه‌های متولی به بهانه های گوناگون این تخلفات را گزارش نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان روز دوشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان اظهار داشت: نبود گزارش های دقیق در مورد اطلاع از فرایند انجام این تخلفات، برخورد قضایی از طرف دادگستری را دشوار می کند.
وی بیان کرد: برخی سودجویان با استفاده از این اختلافات و خلا‌های قانونی، تخلفاتی مانند ساخت و ساز‌های غیرمجاز و دست اندازی به عرصه‌های ملی در مناطق حفاظت شده مرتکب می‌شوند و هیچ دستگاهی این تخلف‌ها را گزارش و پیگیری نمی‌کند.
رییس کل دادگستری گلستان افزود: برای جلوگیری از ادامه دست اندازی و ساخت و ساز در مناطق حفاظت شده‌ استان کارگروهی در استانداری تشکیل و اختلافات ارضی و مسوولیتی حوزه‌های کاری دستگاه‌های مختلف را شناسایی و تعیین تکلیف خواهد کرد.
هاشمیان ادامه داد: مشخص شدن حیطه‌ کاری دستگاه ها به ویژه در مناطقی که اراضی ملی و منابع طبیعی قرار دارند علاوه بر جلوگیری از دست اندازی، برخورد با متخلفان به ویژه مدیرانی که در حیطه کاری خود کوتاهی می‌کنند را راحت‌تر خواهد کرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۶

۲۷ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42119

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک