فرماندار 300x225 - انتصاب عجولانه 4 فرماندار در تورکمنصحرایادداشت-تورکمن نیوز: امروز ۱۹ خرداد ۹۸ یکباره کلید فله ای انتصابات فرمانداران ترکمن انجام پذیرفت. دوباره انتصاب همان افراد قبلی از این شهرستان به آن شهرستان.
بدون انتشار هرگونه ارزیابی عملکرد، و بدون توجه به افکار عمومی و فرهیختگان ترکمن.

این انتصابات فوری و سرضرب فرمانداران، چقدر شبیه انتصاب استاندار جدید است که گویا هیچ گزینه ای ازلیست آیت الله نورمفیدی و نمایندگان مجلس و تشکل های سیاسی ترکمن در آن به چشم نمی خورد.

ما نمی دانیم جابجایی ها و انتصابات فرمانداران دقیقا بر اساس کدام شاخصه ها صورت می پذیرد. اگر فرمانداران فعلی، کارآمد و شایسته بوده اند چه ضرورتی دارد جابجا شوند؟
اگر نبوده اند چرا دوباره ابقاء می شوند؟
واقعیت ارزیابی عملکرد آنان چه چیزی را نشان می دهد؟

این در حالی است که بسیاری از افراد توانمند ترکمن همچنان خارج از گود هستند و فرصت تصدی مسئولیت و تجربه های مدیریتی را ندارند.
و اینکه چرا در دقیقه آخر این تغییرات صورت می گیرد؛ خود بیانگر یک رفتار نامتعارف و فرصت طلبانه به شمار می رود.

اگر قرار است سرپرست استانداری برود این رفتار اپورتونیستی چه معنا می دهد؟ انتصاب فرماندار حق استاندار جدید است نه اینکه یکی بجای او دست به انتصابات زده و از معرکه خارج گردد.

پرسش بی پاسخ اینکه، چه تعجیلی سرپرست استانداری را در آستانه ابلاغ گرفتن استاندار جدید وا داشته تا چنین شتابان و بدون کار کارشناسی تغییرات فله ای پدید آورد؟
امری که می باید توسط اصحاب رسانه تجزیه و تحلیل گردد.

✍️ دکتر ارازمحمد سارلی

منبع: گروه فراغی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۴

۲۰ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54904

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک