انتشار ٣٩٢ عنوان کتاب در سال ٩٧ در استان گلستانفرهنگی-ترکمن نیوز:  معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گزارشی از آمار نشر و کتاب استان را در پنجمین نشست کتاب فصل گلستان ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در آیین برپایی پنجمین نشست کتاب فصل گلستان که به میزبانی موسسه فرهنگی میرداماد در شامگاه چهارشنبه ٢٨ فروردین‌ماه برگزار شد؛ احمد گلچین معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از فعالان حوزه نشر و کتاب، گزارشی از آمار نشر و کتاب استان گلستان را ارائه کرد.

وی در این مراسم با اشاره به حضور ١٣ کتاب‌فروشی فعال در طرح‌های فصلی کتاب در سال ٩٧، اظهار کرد: مبلغ یک میلیارد و صد و چهل‌وسه میلیون ریال مبلغ یارانه اختصاص‌یافته در سال ٩٧ در طرح‌های فصلی به کتاب‌فروشی‌های استان گلستان بود.

احمد گلچین با اشاره به انتشار ٣٩٢ عنوان کتاب با شمارگان ١٧٢٤٠٠ جلد در سال ٩٧ در استان گلستان، افزود: بر اساس گزارش خانه کتاب در سال ٩٧ ، استان گلستان در آمار کتاب‌های منتشره در جایگاه ١٢ کشوری است.

وی از تخصیص ٢ مورد تسهیلات کم‌بهره بابت تأسیس و تجهیز کتاب‌فروشی در شهرستان گرگان و گنبد در سال ٩٧ گفت و ادامه داد: طی مکاتباتی که با معاونت فرهنگی در سال ٩٧ صورت گرفته، ٣٠ عنوان کتاب به ارزش تقریبی ٧٠٠ میلیون ریال از ناشرین و نویسندگان استان خریداری‌شده که این مبلغ خارج از محل تفاهم‌نامه خرید استانی است.

در پایان گلچین با آرزوی سال پررونق برای اصحاب قلم و فعالان حوزه نشر، اظهار کرد: تعداد ١٠٣ عنوان کتاب در سال ٩٧ به مبلغ یک میلیارد و پنجاه میلیون ریال از محل تفاهم‌نامه خرید کتاب استانی از ناشرین و نویسندگان استان خریداری شد.

یادآوری می‌شود نشست‌های فصلی کتاب گلستان، به همت ناشران گلستان، موسسه فرهنگی میرداماد گرگان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار می‌شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۳

۳۰ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51701

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک