انتشار كتابی با موضوع سنت نبوی به زبان اسپانیولی در مصر تورکمن نیوز شورای عالی امور اسلامی مصر، ترجمه کتاب «درک مفاهیم سنت پیامبر(ص)» تألیف «محمدمختار جمعه»، وزیر اوقاف این کشور را به زبان اسپانیولی منتشر کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از پایگاه خبری «صدی البلد»؛ وزیر اوقاف مصر در راستای اقدامات تبلیغی، ارشادی و آگاهی‌بخشی این وزارتخانه، کتاب «درک مفاهیم سنت پیامبر(ص)» را به زبان عربی تألیف کرده است.

این کتاب قرار است پس از ترجمه و انتشار آن به زبان اسپانیولی توسط شورای عالی امور اسلامی مصر، در کتابخانه‌های وابسته به این شورا توزیع شود.

از سوی دیگر، وزارت اوقاف مصر ۲۰ مدرسه قرآنی جدید برای تربیت نوجوانان و جوانان و مصون داشتن آنان از انحرافات فکری و اخلاقی افتتاح کرد و بدین ترتیب تعداد مدارس قرآنی در این کشور به ۱۰۴۰ مدرسه رسید.

وزارت اوقاف مصر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: افتتاح این مدارس قرآنی در راستای اهتمام این وزارت‌خانه به خدمت به قرآن و فراهم‌آوردن عرصه‌ای برای حفظ و آموزش رایگان این کتاب الهی صورت می‌گیرد.

در این اطلاعیه آمده است: آموزش علوم قرآنی به نسل جوان به‌ ویژه در تعطیلات تابستان و جلوگیری از گرفتار شدن جوانان و نوجوانان در دام افکار و اندیشه‌های افراطی از دیگر اهداف راه‌اندازی این مدارس قرآنی است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۴

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59697

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک