ازبکستان 300x225 - انتخابات ازبکستان با پوشش خبری 99 خبرنگار خارجی برگزار می‌شودتورکمن نیوز معاون رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان گفت: ۲۲ دسامبر مصادف با انتخابات ازبکستان ۹۹ خبرنگار از بیش از ۷۰ رسانه خارجی شرکت می کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «محمود ایستم اف» معاون رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان اعلام کرد در انتخابات روز ۲۲ دسامبر ۹۹ روزنامه نگار از بیش از ۷۰ رسانه خارجی شرکت می‌کنند.

معاون رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان افزود: برنامه ریزی شده به طور کلی در انتخابات سال جاری میلادی از دفتر نهادهای دموکراسی و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا ۲۷۴ نفر ناظر، از مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا ۶۶ نفر، از سازمان همکاری شانگهای ۱۹ نفر، از جامعه کشورهای مستقل مشترک المنافع ۱۸۲ نفر، از شورای همکاری کشورهای ترک زبان ۹ نفر ناظر شرکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین از مجمع پارلمانی کشورهای ترک زبان ۵ نفر، از بانک توسعه و بازسازی اروپا و کنوانسیون لاهه ۳ نفر، همچنین ۲۶۷ نفر از ۴۱ کشور خارجی شرکت می‌کنند که در مجموع ۸۲۵ نفر ناظر خارجی در انتخابات پارلمان ازبکستان شرکت می‌کنند که این بیشترین تعداد در تاریخ انتخابات این کشور است.

ایستم اف یادآوری کرد: فهرست الکترونیک رای‌دهندگان نیز اعلام شده که تعداد آنها ۲۰ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۶۲ نفر است از آنها ۱۰ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۷۲ نفر رای‌دهندگان مرد و ۱۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۶۹۰ نفر رای‌دهندگان زن هستند.

به گفته وی، یک میلیون و ۷۲۱ هزار و ۳۵۸ نفر و یا ۸٫۴ درصد رای‌دهندگان در ۵۵ حوزه انتخاباتی که در خارج از کشور ایجاد شده رای می‌دهند.

انتخابات برای مجلس عالی ازبکستان و نهادهای محلی این کشور روز ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی برگزار می‌شود.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۳

۲۸ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66336

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک