برون اورسیا 300x195 - امکان تبادل تجاری از مرز اینچه برون به ترکمنستان فراهم نشدترکمن نیوز:  مدیرکل گمرکات استان گلستان گفت: باشیوع کرونا در کشور، ترکمنستان واردات از مرز اینچه برون به این کشور را ممنوع کرده و هنوز امکان تبادل تجاری ازگمرکات گلستان به این کشور فراهم نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سیدابراهیم حسینی در گفتگو با مهر اظهار کرد: کشور ترکمنستان از اوایل اسفندماه به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا، از پذیرش محموله‌های صادراتی و ترانزیتی از مرز اینچه برون، خودداری کرده و به کامیون‌ها و واگن‌های صادراتی از ایران اجازه عبور نمی‌دهد.

وی افزود: در روزهای اخیر مذاکراتی در سطح روسای جمهور دو کشور انجام شده است اما هنوز امکان تبادل تجاری از گمرکات گلستان به این کشور فراهم نشده است.

مدیرکل گمرکات استان گلستان با بیان اینکه معمولاً پس از مذاکره با سرعت مرز بازگشایی نمی‌شود، ادامه داد: هم اکنون بخشی قابل توجهی از محموله ماشین‌های ترانزیت و واگن‌های صادراتی در گمرک اینچه برون دپو شده است.

وی اضافه کرد: اقلام صادراتی این واگن‌ها عموماً سیمان و پروفیل و مواد غیرخوراکی است.

حسینی تصریح کرد: به محض گشایش مرز امکان گندزدایی و ضدعفونی کالاهای صادراتی و ترانزیتی در راه آهن و نقطه صفر مرزی در گلستان فراهم است و می‌توانیم تبادلات تجاری را آغاز کنیم.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۱

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74303

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک