امنیت یعنی زندگی بدون دغدغهتورکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان گفت: امنیت یعنی زندگی بدون دغدغه.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   الیاس هیوه چی در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان که با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی در خصوص امنیت اظهار کرد: امنیت معنای وسیعی دارد اما در یک کلام و خلاصه: امنیت یعنی زندگی بدون دغدغه، هرکس بتواند بدون داشتن دغدغه ی ارزش های مادی و معنوی زندگی، به مسافرت برود یا فرزندش به مدرسه برود یا اعضای خانواده اش در اماکن عمومی حاضر شوند یعنی امنیت در جامعه برقرار است.
وی افزود: بخشی از اعتماد عمومی نظام از عملکرد نیروی انتظامی حاصل می شود، مردم شکل حاکمیت،  اخلاق حاکمیت و رفتار حاکمیت را در چهره نیروهای انتظامی می بینند.
هیوه چی تصریح کرد: مسئولیت نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت است و بخشی از مسئولیت آن ها، مبارزه با جرم و بی عفتی است ولی بالاتر از آن برقراری امنیت عمومی است تا مردم به راحتی زندگی کنند.
وی گفت: برای اجرای نظم و امنیت ارگان های مختلفی مسئولیت دارند،  نیروهای نظامی از مرزها در مقابل تهدیدات بیرونی و خارجی محافظت می کنند و نیروهای انتظامی در شهرها و روستاها در بین مردم و در جای جای مملکت حضور دارند و این حضور است که چهره نظام را به مردم بازگو می کند.
فرماندار با بیان این که پایبندی به قانون سرآغاز ایجاد نظم و امنیت است، افزود: بخش بزرگی از امنیت به عهده نهادهای فرهنگی است که بایستی فرهنگسازی کنند و فرهنگ جامعه را ارتقا دهند تا مردم به قانون پایبند باشند و در این راستا ما همه بایستی تلاش کنیم قانونمداری را دنبال کنیم تا نظم و امنیت برای مردم فراهم شود.
وی با اشاره به این که قانون بایستی با رعایت ادب و اخلاق رعایت شود، گفت: قانون را به دو شکل می توان اجرا کرد: به شکل خشک قانونی یا به شکلی که با اخلاق مداری با تأسی از مرام اسلام و پیامبر اکرم (ص) دنبال کنیم و با ادب و احترام قانون را در بین شهروندان اجرایی کنیم.
فرماندار افزود: در راستای ایجاد نظم و امنیت بایستی هدفمندانه حرکت کنیم تا بتوانیم رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.
وی با اشاره به برگزاری تور تک ستاره والیبال ساحلی در شهرستان در روزهای اخیر، از عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در ایجاد نظم و امنیت خصوصا در طی این روزها و بویژه در مراسم اختتامیه که با حضور استاندار و فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، از کارکنان و خصوصا فرماندهی انتظامی شهرستان تشکر و قدردانی کرد و اظهار کرد: با بررسی شاخص های نیروی انتظامی شهرستان، شاهد عملکرد مطلوب و رضایتمندی مردم هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد بر مبنای شعارسال “پلیس هوشمند، امین مردم” نیروهای انتظامی رسالت و ماموریت سازمانی خود را به نحو احسن دنبال کنند  تا باعث ایجاد نشاط و آرامش و امنیت در مردم شوند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۷

۱۴ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62762

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک