توسعه آسیا ازبکستان 300x200 - امضای قرارداد وام 500 میلیون دلاری بانک توسعه آسیا با ازبکستانتورکمن نیوز بانک توسعه آسیا در ازبکستان قرارداد وامی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار امضا کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بانک توسعه آسیا برای بهبود مدیریت اقتصادی و توسعه بخش بازار مسکن در ازبکستان قرارداد وامی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار امضا کرد.

این قرارداد را ۱۲ دسامبر «جمشید قوچقاراف» معاون نخست وزیر، وزیر دارایی ازبکستان و «انریکو پینالی» کفیل نمایندگی بانک توسعه آسیا در این کشور امضا کردند.

این وام برای بهبود مدیریت اقتصادی و توسعه بخش وام مسکن در ازبکستان هزینه خواهد شد.

بانک توسعه آسیا برای کمک به دولت ازبکستان برای انجام برخی اصلاحات در بازار مسکن و نیز تسهیلات بانکی به این کشور معادل ۲۰۰ میلیون دلار وام داد.

این بانک در چارچوب برنامه‌های توسعه تسهیلات بانکی در بخش مسکن معادل ۵۰ میلیون دلار برای انجام اصلاحات مبنی بر افزایش کارآیی سیستم دولتی هزینه می‌شود.

بانک توسعه آسیا همچنین وام دیگری به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به ازبکستان می‌دهد که در پی آن بانک‌های تجاری می‌توانند برای خرید مسکن به مردم وام‌ دهند.

آژانس توسعه فرانسه نیز قراردادی را به ارزش ۵۵ میلیون و ۵۱۰ هزار دلار در مورد تامین مالی برنامه دوم امضا کرده است.

بانک توسعه آسیا در سال ۱۹۶۶ میلادی برای حمایت از توسعه اقتصادی، همگرایی منطقه‌ای و رشد پایدار در آسیا و منطقه اقیانوس آرام در مانیل فیلیپین تاسیس شده است. هم اکنون ۶۷ کشور جهان عضو این بانک است.

ازبکستان در سال ۱۹۹۵ میلادی به عضویت بانک توسعه آسیا پیوست و این نهاد مالی از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون ۷۵ وام به ارزش کلی ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در اختیار ازبکستان قرار داده است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۸

۲۴ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66032

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک