11 زندانی محکوم به اعدام در گنبدکاووس آزاد شدنداخبار اجتماعی– ترکمن نیوز- رییس شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس گفت: با تلاش های انجام شده و کسب رضایت اولیای دم، از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ زندانی محکوم به اعدام دراین شهرستان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، محمد شهرکی اظهار کرد: درسال های گذشته نیز با تلاش های انجام شده و جلب رضایت اولیای دم، ۹ زندانی محکوم به اعدام که از شهرهای مختلف کشور بودند، آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.
وی افزود: علاوه بر این، شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس با برگزاری جلسات ویژه با شاکیان و متشاکیان هر سال زمینه آزادی حدود ۴۰۰ زندانی را فراهم می کند.
شهرکی از تلاش برای کسب رضایت از اولیای دم برای آزادی پنج زندانی دیگر محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد و با تکذیب خبر رضایت این تعداد از اولیای دم در دیدار چند روز پیش با امام جمعه گنبدکاووس که در برخی کانال های فضای مجازی منطقه منتشر شده بود، گفت: در این دیدار، هیچ یک از خانواده ها رضایت ندادند.
رییس شعبه ۱۱ صلح و سازی دادگستری گنبدکاووس تصریح کرد: آن جلسه صرفا جلسه ای مقدماتی و آشنایی با خانواده های اولیای دم بود.
شهرکی گفت: این شعبه تلاش می کند تا با صحبت های بیشتر با خانواده اولیای دم و جلب رضایت آنان، مقدمات آزادی پنج زندانی محکوم به اعدام را نیز فراهم کند که درصورت به نتیجه رسیدن، از طریق این شعبه و یا روابط عمومی دادگستری گنبدکاووس به افکار عمومی اطلاع رسانی می شود.
وی که شعبه اش از شعبه های برتر استان گلستان و کشور در حوزه صلح و سازش و آزادی زندانیان است، اضافه کرد: ماهانه ۱۵۰ تا ۲۵۰ پرونده در شعبه ۱۱ صلح و سازش گنبدکاووس بررسی و بخش قابل توجهی از این پرونده ها به صلح و سازش منجر می شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۴

۱۰ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41148

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک