امسال به کمک نیکوکاران گلستانی 32 زندانی آزاد شدند اخبار اجتماعی – ترکمن نیوز – رییس کل دادگستری استان گلستان از آزادی ۳۲نفر از زندانیان دیوان مالی وغیرعمد در استان طی سال جاری با کمک نیکوکاران و گذشت شاکیان خبر داد و براستفاده از ظرفیت سنت حسنه وقف برای رهایی مددجویان بیشتری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران هادی هاشمیان در نشست ستاد دیه استان از تلاش برای مشارکت بیشتر خیراندیشان در آزادی زندانیان دیوان مالی اظهار کرد: نیکوکاران در سنت وقف نیت برای آزادی زندانیان غیرعمد و مالی را نیز مدنظر قرار دهند.
وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: به منظور استفاده حداکثری از کمک های خیران برای آزادی زندانیان امسال بنا داریم در همه شهرستانهای گلستان جشن گلریزان برگزار کنیم.
هاشمیان با بیان اینکه ماندن در زندان بیشترین آسیب را متوجه خانواده زندانیان می کند ،افزود: در سال های اخیر با تلاش صورت گرفته، نگاه به مقوله زندان تغییر کرده و مردم به این نتیجه رسیده اند که زندان تنها جای کسانی بوده که جان، مال و ناموس شهروندان را تهدید می کنند.
رییس کل دادگستری گلستان به تلاش محاکم استان برای حبس زدایی نیز اشاره کرد و گفت: پارسال قضات ما بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ رای جایگزین زندان صادر کردند که اقدام کم نظیر و موثری در کاهش آمار زندانیان بود.
سال گذشته با کمک ستاد دیه استان ۳۸۸ نفر از زندان آزاد شدند و ۷ محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم از پای چوبه دار برگشتند.
استان گلستان دو زندان در شهرستانهای گرگان و گنبدکاووس و یک کانون اصلاح و تربیت دارد./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۰

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17383

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک