نعیمی 1 247x300 - امروز آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی است/تمدید نمی‌شودتورکمن نیوز: معاون مدیر کل و مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس در شرق گلستان گفت: ۳۱ خرداد آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی بود که یک روز تمدید شد و امروز یکم تیرماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مودیان است و قابل تمدید نیست.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ احمد نعیمی صبح امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار تورکمن‌نیوز اظهار داشت: مودیان مالیاتی سال ۹۷ در شهرستان گنبدکاووس ۴۵۰ میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیر مستقیم پرداختند که ۱۱ درصد بیشتر از سال ۹۶ بوده است.

وی افزود: از طرف مردم این شهرستان تا پایان روز ۳۱ خرداد، امسال تعداد ۱۱ هزار و ۴۰۰ فقره اظهارنامه تسلیم سازمان امور مالیاتی شده است و به علت مصادف شدن ۳۱ خرداد که آخرین روز مهلت تسلیم اظهار نامه اعلام شده بود یک روز تمدید شد و امروز یکم تیرماه تا ساعت ۲۴ شب مودیان می‌توانند به صورت الکترونیک اظهارنامه خود را ارسال نمایند.

معاون مدیر کل سازمان مالیات استان گلستان با اشاره به پیشبرد اهداف دولت الکترونیک افزود: برای رفاه مودیان، تسلیم اظهار نامه مالیاتی به صورت الکترونیک صورت میگیرد و مراجعه مستقیم به سازمان امور مالیاتی نیاز نیست و مردم می توانند از طریق سامانه www.tax.gov.ir سایت سازمان امور مالیاتی کشور فرم الکترونیک اظهارنامه را پرکرده فیش واریزی خودرا دریافت و از طریق درگاه الکترونیک یا دستگاه پز (خودپرداز بانک ملی) اقدام به پرداخت مالیات نمایند.

نعیمی با اشاره به توافق سازمان امور مالیاتی با اصناف گفت: صاحبان مشاغل و اصناف که در سال ۹۶ مالیات قطعی آنان تا ۲۵ میلیون ریال بوده، امسال طبق این توافق مشمول افزایش مالیات نبوده، مالیات قطعی خود را پرداخت نمایند.

وی در ادامه افزود: افرادی که در سال ۹۶ مالیات قطعی ۲۵ الی ۵۰ میلیون ریالی دارند شامل ۵درصد افزایش مالیات هستند، مشاغلی که به آنان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال مالیات خورده است معادل ۹ درصد افزایش دارند و اصنافی که مالیات قطعی سال ۹۶ آنان بالای ۱۰۰ میلیون ریال بوده مشمول ۱۵ درصد افزایش مالیات می شوند.

نعیمی 2 300x198 - امروز آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی است/تمدید نمی‌شود

مدیر امور مالیاتی شرق گلستان افزود: سازمان امور مالیاتی برای مدیانی که توان پرداخت مالیات خود به صورت یکجا نیستند میتوانند در طی اقساط ۴ ماهه تا پایان شهریور ماه مالیات خود را پرداخت نمایند.

وی در خصوص دریافت مالیات ثبت نام کنندگان خرید سکه طلای بهار آزادی از طریق بانک مرکزی اظهار داشت: افرادی که ۲۰ سکه خریداری کرده اند مشمول مالیات نمی شوند اما کسانی که مازاد بر ۲۰ سکه تا ۶۰ سکه ثبت نام کرده اند به ازای هر سکه مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات، افرادی که مازاد بر ۶۰ تا ۱۰۰ سکه خریداری کرده اند ۲ میلیون ریال مالیات مقطوع و افرادی که ۱۰۰ الی ۲۰۰ سکه ثبت نام کرده اند ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات مقطوع را مشمول می شوند که از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی فرم الکترونیک اظهار نامه را پرکرده و پرداخت نمایند.

احمد نعیمی در خاتمه از تمامی دستگاه های دولتی و ارگان ها همچنین از مجمع امور صنفی و مشاغل گنبدکاووس همچنین بخشدار مرکزی این شهرستان به خصوص خبرنگاران و اصحاب رسانه که در اطلاع رسانی به مردم همکاری نزدیک با امور مالیاتی شهرستان گنبدکاووس داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۳

۰۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55791

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک