علی هروی 300x189 - امدادرسانی 64 هزار نفر از مردم سیل زده استان گلستان انجام شد+فیلمتورکمن نیوز: مدیر جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: در زمان سیل استان گلستان به ۶۴ هزار نفر از مردم سیل زده این استان امدادرسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمدعلی هروی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان در گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر استان در سیل و آبگرفتگی ابتدای سال اظهار کرد: ۳۶ مصدوم انتقالی داشتیم و پنج مصدوم هم توسط بالگرد منتقل شدند.

هروی تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۶۴۹ نفر از نیروهای عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سیل گلستان بکارگیری شدند که از این تعداد ۷ هزار و ۸۰۰ نفر از این نیروها از جمعیت هلال احمر گلستان بودند.

وی ذر ادامه افزود: در این مدت ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان اضطراری داده شدند و تعداد هفت هزار و ۲۳۳ تخته چادر توزیع شد.

هروی اضافه کرد:  نزدیک به ۲ هزار سوتی پرواز بالگرد با راهبری امداد هوایی هلال احمر به کردم سیل زده امداد رسانی کردند.

مدیر جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: در زمان سیل استان گلستان ۶ فروند بالگرد از هلال احمر و ۴ فروند بالگرد از ارتش و سپاه در گلستان مستقر شدند و ۱۰ بالگرد ۲۶۸ تن اقلام زیستی، چادر و سایر اجناس را به مردم سیل زده رساندند.

هروی همچنین از توزیع چهار هزار و ۴۰۰ تخته پتو، ۱۳ تن نایلون، ۱۱ هزار و ۷۰۰ ست بهداشتی، ۷۳ هزار بسته غذایی، ۲۳۲ هزار بطری آب، ۶۶ هزار و ۲۰۰ قوطی کنسروجات و ۷۹ هزار قرص نان خبر داد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۸

۲۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64642

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک