احمر 1 300x200 - امدادرسانی هلال احمر گنبدکاووس به ۱۴۰۰ خانوار سیل زده در شهرستاناخبار گنبدکاووستورکمن نیوزرییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس گفت: این جمعیت به ۱۴۰۰ خانوار سیل زده با جمعیت تقریبی هفت هزار نفر در جریان سیل اخیر در این شهرستان خدمات و امداد رسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، اصغر نودهی در نشست خبری با موضوع ارائه گزارش و فعالیت های جمعیت هلال احمر از زمان وقع سیل تا روز گذشته در گنبدکاووس اظهار کرد: برپایی ۱۵۱ چادر اسکان موقت در چهار نقطه شهری و ۳۷۷ چادر در ۲۲ روستای سیل زده و توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه بین سیل زدگان از دیگر اقدامات این نهاد مردمی بوده است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر گنبدکاووس از ۲۵ اسفند ۹۷ و پس از اعلام هشدارهای سازمان هواشناسی با همکاری اداره ورزش و جوانان، سه مکان اسکان اضطراری با برپایی ۹۰ چادر پیش بینی نمود.
نودهی اضافه کرد: پس از این اقدام، شورای مدیریت بحران در گنبدکاووس تشکیل شد که به عنوان یک امدادگر اعلام می کنم که اقدامات قبل، حین و بعد از بحران به خوبی در این شهرستان مدیریت شد.
وی تصریح کرد: اگر اقدامات پیش بینی شده جمعیت هلال احمر و نیز دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران گنبدکاووس نبود، اکنون خسارات سیل در این شهرستان بیشتر از مقدار فعلی بود.
رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس با تصریح بر این نکته که سیل اخیر در شهرستان گنبدکاووس هیچ خسارت جانی حتی در حد مصدومیت نیز نداشت، ادامه داد: آبگرفتگی حدود ۳۰ درصد مساحت شهر شامل واحدهای مسکونی و تجاری و آبگرفتگی برخی روستاها و اراضی زراعی از جمله خسارت هایی است که سیل اخیر در گنبدکاووس برجای گذاشت.
نودهی گفت: پس از وقوع سیل و آبگرفتگی سطح شهر، بلافاصله تیم های امدادی هلال احمر و برخی دستگاه های خدمات رسان و نیروهای مسلح، اقدام به تخلیه آب از ۹۶۵ واحد مسکونی و ۳۴۱ مورد رهاسازی آب به همراه توزیع ۵۹۰ بسته غذایی بین سیل زدگان این شهرستان انجام شد.
وی افزود: در روزهای ابتدایی وقوع سیل، مناطق آب گرفته شهر گنبدکاووس به چهار منطقه تقسیم و کار مدیریت و امداد رسانی به آنها بین دستگاه ها و نهادهای عضو شورای مدیریت بحران این شهرستان تقسیم شد.
احمر 2 300x200 - امدادرسانی هلال احمر گنبدکاووس به ۱۴۰۰ خانوار سیل زده در شهرستاننودهی بابیان اینکه علاوه بر امداد رسانی به سیل زدگان مناطق شهری و روستایی گنبد، به ۱۰۷ خانوار عشایر با جمعیت ۴۹۷ نفر نیز توسط جمعیت هلال احمر خدمات رسانی شد، اضافه کرد: درمجموع امدادگران این نهاد ۶۰۰ نفر روز و دیگر افراد حقیقی نیز ۲۰۰ نفر روز به سیل زدگان این شهرستان خدمات رسانی کردند.
وی تصریح کرد: درحال حاضر به ۳۵ خانوار سیل زده مناطق شهری گنبدکاووس در اردوگاه اسکان موقت و به ۷۵ خانوار دیگر در محل منزل مسکونی شان و نیز به ۱۳۸ خانوار روستایی خدمات داده می شود که طی چند روز آینده سومین مرحله توزیع اقلام غذایی که یک بسته غذایی یک ماهه است، به آنان داده می شود.
رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس همچنین با قدردانی از کمک های خیرین و مردم نوعدوست این شهرستان به سیل زدگان گفت: باید از همدلی و همراهی مردم با آسیب دیدگان قدردانی شود که با اعتماد به هلال احمر، کمک های خود را به این نهاد برای توزیع بین سیل زدگان قرار دادند.
نودهی افزود: برخی خیرین و نیکوکاران گنبدی هم روزانه با پخت چند هزار پرس غذای گرم و توزیع آن بین سیل زدگان به یاری آنان شتافتند.
وی اضافه کرد: بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر کشور مردم نوعدوست ایران اسلامی در جریان وقوع سیل دربرخی استان ها تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال به حساب جمعیت هلال احمر واریز کردند که بزودی بین استان های سیل زده از جمله گلستان توزیع می شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۱

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50961

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک