مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان در جمع نمازگزاران گرگان گفت:

امدادرسانی به بیش از ۶۳ هزار نفر در سیل استان گلستان؛ اسکان موقت بیش از ۱۸ هزار نفرتورکمن نیوز: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان گفت: جمعیت هلال‌احمر به بیش از ۶۳ هزار و ۲۹۸ سیل‌زده در استان گلستان امدادرسانی و برای ۱۸ هزار و ۵۵۰ نفر اسکان موقت ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ محمد علی هروی در جمع نمازگزاران گرگان به‌مناسبت هفته هلال احمر اظهارداشت: نزدیک به ۵۰ روز سیلاب، جمعیت هلال‌احمر استان گلستان و دیگر استان‌ها را درگیر کرد و در این حادثه گنبدکاووس، آق‌قلا، گمیشان، بندرترکمن و کردکوی در گلستان درگیر بودند در این سیل از همه ظرفیت‌ها برای کمک‌رسانی به مردم استفاده شد وهمه مردم و دستگاه‌ها در کنار نیروهای هلال‌احمر خدمات‌رسانی کردند.
وی با اشاره به اینکه قبل از وقوع حادثه سیل همه نیروها آماده بودند و جمعیت هلال‌احمر با فراهم کردن شرایط اسکان اضطراری به کمک مردم رفت، افزود: علاوه بر نیروهای جمعیت هلال‌احمر استان، نیروهای هلال‌احمر استان‌های سمنان، مازندران و خراسان به کمک سیل‌زدگان استان گلستان آمدند.
دکتر هروی گفت: در آن شرایط که همه راه‌های دسترسی به شهرهای سیل‌زده بسته بود با ۶ فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر و ۴ فروند بالگرد ارتش و سپاه به کمک مردم رفتیم و اقلام زیستی را در اختیار مردم قرار دادیم.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: ۲۷۳ تن اقلام زیستی و تغذیه‌ای را انتقال دادیم و ۱۹۰۰ نیروی جمعیت هلال‌احمر را با بالگرد جابجا کردیم و۴۳۰ سوتی پرواز را انجام دادیم که این نشان از آمادگی این جمعیت در شرایط سخت است.
دکتر هروی با بیان اینکه ۳۹۹ هزار نفر دچار سیل شدند، افزود: قایق‌ها را دستگاه‌ها در اختیار هلال‌احمر قرار دادند و جابجایی با این وسایل انجام شد.
وی تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر به بیش از ۶۳ هزار و ۲۹۸ سیل‌زده در استان گلستان امدادرسانی و برای ۱۸ هزار و ۵۵۰ نفر اسکان موقت ایجاد کرد و ۱۶ هزار و ۷۰۰ بسته غذایی بین مردم شهرستان آق‌قلا کمک کردیم و ۲۵۰ باب واحد مسکونی را از آب خارج کردیم تا آلام مردم را کاهش دهیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۹

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53100

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک