امام جمعه اهل سنت بر رهاسازی مدیریت شده آب سدها تاکید کرد گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از نماز جمعه ۹ فروردین ماه ۹۸ با انتقاد از ضعف مدیریت در سدهای گلستان در پیشگیری از خسارات سیل اخیر و عدم بهره مندی بهینه کشاورزان منطقه از آب های آن اظهار داشت: به گفته کارشناسان قانونا هر روز می بایست مالکین اراضی پایین دست سدها به مدت نیم ساعت از آب های سد بهره مند می شدند که اینگونه عمل نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: سال ها است که به دلیل منافع مالی، آب سدهای گلستان در گرگانرود جاری نیست و مردم حاشیه گرگانرود به جز جریان فاضلاب شهری در آن ندیده اند، مگر اندک روزهایی در طول سال که باران برکت الهی باعث جریان آب گردد.

وی از ریاست محترم جمهور، مدیران استان و شهرستان و نیز نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: با آینده نگری در جهت پیشگیری از خسارات جانی و مادی مردم منطقه با بهره گیری از نظرات کارشناسان اهل فن و با برنامه ریزی اصولی و تامین منابع بطور فوق العاده اقدام موثریی انجام شود.

وی تصریح کرد: در این راستا تسریع در اجرای لایروبی بستر رودخانه ها،‌ تعمیر و بازسازی تاسیسات سد های گلستان و وشگمیر، مبارزه با اخلاگران نظم طبیعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس مصیبت وقوع سیل در استان گلستان، ترکمن صحرا و چند استان جنوبی و غربی کشورعزیزمان آزمایش الهی بود اظهار داشت: ۱۰ روز است که مردم ساکن در روستاها و شهرها از کلاله،‌ گالیکش، مینودشت، گنبدکاووس تا کرانه های دریای خزر بخصوص شهرستان های آق قلا و بندر ترکمن و کمیش تپه با مصیب سیل دست به گریبانند و دیدن صحنه های حزن انگیر این واقعه اشک از چشمان هر فردی انسان دوستی جاری می سازد.

آخوند عبدالکریم جاور ضمن تقدیر از اقدام قاطعانه معاون اول ريیس جمهور در عزل استاندار گلستان اظهار داشت: مدیری که در بحبوحه وقوع سیل مردم گرفتار شهرستان را به حال خود رها کرده باید جوابگوی عمل خود باشد و از وزارت کشور می خواهیم که اجازه ندهند چنین مدیرانی پست های بالاتری بگیرند.

وی با تقدیر و تشکر از امداد رسانان نیروهای مسلح، هلال احمر، شهرداری و کمک های همه جانبه و انساندوستانه مردم از سراسر کشور متذکر شد: در حال حاضرعلاوه بر مدیریت بازسازی اماکن شهری و روستایی ساماندهی کمک های مردمی نیز اهمیت ویژه برخوردار است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۴

۱۰ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50213

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک