المپیک ورزشی کودکان در گلستان برگزار می‌شود تورکمن نیوز مدیرکل ورزش و جوانان گلستان از تدوین طرح المپیک کودکان در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بهمن طیبی روز سه شنبه در دیدار جمعی از نمایندگان جامعه ورزش با استاندار به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: با هدف شناسایی استعدادها در رده‌های سنی و معرفی به موقع آن‌ها به مربیان متخصص، المپیاد ورزشی کودکان زیر ۷ سال در این استان برگزار می‌شود. 

وی افزود: در هفته تربیت بدنی امسال بالغ بر ۳۰۰ برنامه در استان برنامه ریزی شده است.

طیبی از رشد ۱۱۸درصدی تعداد قهرمانان ورزشی استان نسبت به ۴ سال گذشته خبر داد و افزود: رشد ورزش استان گلستان در هر ۱۰ شاخص مشخص شده از سوی وزارت ورزش، بین ۳۰ تا ۴۰۰ درصد متغیر است و توانستیم به‌ویژه در دو سال اخیر در زمینه‌های مختلف به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: برای کمک به رشد بیشتر ورزش گلستان، برنامه ریزی برای کشف استعداد در رده های سنی پایین تر در دستور کار قرار گرفته که برگزاری المپیاد کودکان زیر ۷ سال نتیجه جمع بندی کارشناسان خبره ورزش استان برای پیدا کردن ستاره های جدید رشته های گوناگون در شهرهای استان است.

طیبی گفت: علاوه بر آن، پذیرش میزبانی از مسابقات بین المللی همچنان در دستور کار ورزش گلستان قرار دارد.

وی افزود: در این مدت ۷ رویداد ورزشی بین المللی در سطح آسیایی و جهانی در استان گلستان برگزار شده‌ است.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان بیان کرد: هر یک از هیات های ورزشی که آمادگی برگزاری رویدادهای بین الملی را دارند و می‌توانند برای آن توجیه داشته باشند، به ما مراجعه کنند و از آن استقبال می‌کنیم.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۹

۳۰ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63709

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک