اعزامی به ترکمنستان.jpg ترکمن نیوز 300x200 - الزام گواهی سلامت رانندگان اعزامی به ترکمنستان/مرز اینچه برون-ترکمنستان احتمالا از اول خردادماه باز می شودترکمن نیوز:  رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: امکان عبور ناوگان و تردد رانندگان بین المللی از مرزها منوط به داشتن گواهی سلامت و عدم ابتلای آنها به ویروس کووید ۱۹ براساس مقررات بین المللی بهداشتی مصوب سازمان جهانی بهداشت است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی اداره کل راهداری گلستان، عبدالحمید قوچاقی  گفت: این ضرورت با توجه به قرار گرفتن درآستانه بازگشایی مرزهای مشترک با کشورهای همسایه ترکمنستان و قزاقستان و غیره و حمل و بارگیری و صادرات محمولات کشاورزی استان بخصوص صادرات سیب زمینی با ناوگان جاده ای اعمال می شود.

وی اظهارکرد: طی هماهنگی بعمل آمده با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، دو مرکزمعاینه و نمونه گیری تشخیص کووید ۱۹ و صدور گواهی صحت رانندگان بین المللی و عدم ابتلا به کرونا در مراکز  بهداشتی شهرستان های آق قلا و گنبد کاووس، آماده خدمت به شرکت های حمل ونقل بین المللی هستند.

قوچاقی ادامه داد: مدیران شرکت های حمل ونقل بین المللی لازم است رانندگان تحت پوشش را قبل از بارگیری محموله با معرفی نامه رسمی و با ذکر اطلاعات سجلی،شماره پاسپورت و درج کشور یا کشورهای هدف به این دو مرکز بهداشتی معرفی و هدایت کنند تا پس از نمونه گیری، گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا  آنها با متن و زبان انگلیسی صادر شود.

وی یادآورشد: این فرآیند برای هر بارخروج رانندگان بین المللی از مرزهای کشور از جمله مرزهای مشترک با ترکمنستان اجباری است.

رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: آغاز فعالیت مجدد مرز اینچه‌برون با کشور ترکمنستان از ابتدای خرداد در دستور کار مسوولان گمرکی ۲ کشور قرار گرفت.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۴

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75700

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک