اقدام ترامپ علیه سپاه تبعات سنگینی برای دولت آمریکا ایجاد می‌کندگنبدکاووس-ترکمن نیوز:  امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اقدام خبیثانه رئیس جمهور آمریکا درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این اقدام سبب شد تا همه با سپاه همدل و منسجم شوند و در برابر این حرکت ترامپ واکنش نشان دهند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حجت‌الاسلام محمود ترابی در مراسمی که برای گرامیداشت سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی برگزار شد، اظهارداشت: تصمیم ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبب شد تا جایگاه سپاه ارتقا یابد و همه مقامات کشوری و مردم ایران در برابر این اقدام رذیلانه موضع‌گیری کنند.

وی افزود: حتی کشور انگلستان که متحد آمریکا محسوب می‌شود این حرف ترامپ را قبول نکرد.

امام جمعه گنبدکاووس بیان داشت: سپاه همواره از جایگاه والایی در کشور و دنیا برخوردار بوده و ترامپ با این سخن خود جایگاه  سپاه را در دنیا با ارزش‌تر از قبل کرد به طوری‌که تقریبا همه کشور نسبت به این حرکت واکنش تندی نشان دادند و مخالف این اقدام هستند.

وی ادامه داد: کار جاهلانه دشمن سبب انسجام ملی و مردمی ملت ایران شد و این حرکت آمریکا تبعات سنگینی در آینده نزدیک برای این کشور ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام ترابی این اقدام آمریکا را خیمه‌شب بازی ترامپ دانست و گفت: این حرکت آمریکا در راستای معامله بزرگ قرن با محوریت امنیت بخشی و یک تحفه برای اسرائیل محسوب می‌شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد صیاد شیرازی خاطرنشان کرد: در رفتار و روحیات شهدا خودسازی جاری است و آنها جلودار کاروان نور هستند. شهید صیاد شیرازی از جمله کسانی است که بی‌قرار شهادت بود.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه باید رفتار شهدا را در زندگی روزمره به‌کارگرفت، بیان داشت: زندگی شهدا درس‌های زیادی برای همه ما دارد که الگو گرفتن از آنها در زندگی افراد خیر و برکات زیادی خواهد داشت.

سرهنگ معین شجاعی، فرمانده سربازخانه سرلشگرشهید اسدالله‌پور اظهارداشت: شهید صیاد شیرازی اسوه ایستادگی، شجاعت، مردانگی و به معنای کامل یک ایرانی واقعی بود، برای همین آتش کینه استکبار جهانی از آستین منافقان بیرون آمد و وی را به شهادت رساند.

وی افزود: کوه‌های سربه فلک کشیده کردستان و دشت خوزستان زیر قدم‌های استوار وی بود و باید ایران و ایرانی به چنین شخصیتی افتخار کند.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۱۵

۲۲ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51155

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک