اقدامات فرهنگی زمینه بازگشت مصرف کنندگان مواد مخدر به جامعه را فراهم می آوردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به مقابله صورت گرفته از سوی نیروی انتظامی در جهت کاهش عرضه مواد مخدر اظهار کرد: اقدامات فرهنگی زمینه بازگشت مصرف کنندگان مواد مخدر به جامعه را فراهم می آورد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: خوشبختانه انزجار عمومی از مواد مخدر وجود دارد و اعتیاد در بین مردم دارای قبح است و این نشانگر آن است که می تواند با اقدامات فرهنگی موجب کاهش گرایش به مواد مخدر شد.

وی افزود: باید معتادان را به چشم یک بیمار ببینیم و اگر همانگونه که برای درمان تمام بیماری ها از جمله کرونا تلاش می کنیم, برای مداوای بیماری اعتیاد بکوشیم قطعا موفق خواهیم بود.
استاندار گلستان گفت: کشفیات نیروی انتظامی نشان می دهد عملکرد استان در سال ۹۸ بهتر از سال ۹۷ بود و این نشان دهنده عزم جدی نیروی انتظامی برای مقابله با توزیع مواد مخدر دارد.
دکتر حق شناس یادآورشد: فرمانداران و بخشداران باید با رصد دقیق از احتمال کشت خشخاش و شاهدانه در استان جلوگیری کنند.
وی خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت اردوگاه هایی موجود در اختیار دستگاه های متولی و همچنین شهرداری ها در زمینه نگهداری معتادین متجاهر استفاده کنیم.
استاندار گلستان خواستار حضور بیش از پیش سازمان های مردم نهاد در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مقابله با مواد مخدر شد و گفت: فعالیت سمن ها در حال حاضر شایسته تقدیر است اما ورود و توجه بیش از پش آنها به مقوله مبارزه با مواد مخدر تاثیر بسزایی دارد.
لازم به ذکر است در این جلسه روحانی فر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و حمیدی فرماندار گرگان گزارشی از ابدامات صورت گرفته ارایه کردند و اعضای شورا نقطه نظرات خود را بیان داشتند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۰

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73950

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک