اقدامات دولت برای پیشگیری از انتقال ویروس کروناتورکمن نیوز:  در پی شیوع ویروس کرونا در چین، دولت برای اطمینان وحفاظت از سلامت مردم، برخی محدودیتهای موقت برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس اعمال کرده است. در حال حاضر همه استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و سایر دستگاهها برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند. همچنین پروازهای مستقیم از تهران به چین و برعکس برای دوره محدود تعلیق شده و در تمامی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی و مبادی ورودی به کشور تیم‌های پزشکی مستقر شده اند. این اقدامات در شرایطی است که در حال حاضر و بر اساس اظهارات وزیر بهداشت هیچ موردی از ابتلا به این ویروس در کشور مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   معاون اول رییس جمهور روز جمعه در جلسه بررسی راهکار‌های پیشگیری از ورود ویروس کرونا که با حضور وزرای کشور، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سخنگوی دولت و نمایندگان سایر دستگاههای ذیربط  پیرامون این مساله برگزار شد با تاکید بر اینکه اصلی ترین موضوع، سلامت مردم است و هیچ مصلحت دیگری را نمی‌توان نسبت به این موضوع ارجحیت داد، گفت: دولت موضوع حفظ سلامت مردم را وظیفه‌ای قانونی و ملی برای خود می‌داند که به هیچ عنوان قابل چشم‌پوشی نیست و مردم کشور اطمینان داشته باشند که دولت در اینگونه شرایط با جدیت در صحنه حضور دارد و با تمام توان اقدامات لازم را برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به کشور انجام خواهد داد.

دکتر اسحاق جهانگیری  با قدردانی از دولت چین بخاطر انجام تمهیدات و کنترل های لازم برای جلوگیری از انتشار این ویروس، اظهار داشت: چین شریک نخست تجاری ایران است و روابط صمیمانه ای میان دو کشور وجود دارد و ایران آمادگی دارد کمک‌های مورد نیاز در حوزه پیشگیری و درمان را به این کشور ارائه دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گزارشی از آخرین بررسی های صورت گرفته ارائه و تاکید کرد: تا این لحظه هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده نشده است.

وی افزود: تمام اتباع چین که در صنایع مختلف در ایران فعالیت دارند و نیز افرادی که با ملیت چینی به عنوان توریست به ایران سفر کرده اند، شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته اند که خوشبختانه جای هیچ نگرانی در خصوص آلودگی این افراد به ویروس کرونا وجود ندارد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه گزارشی از تعداد پروازهای مستقیم میان ایران و چین و شرکت های هواپیمایی فعال در این مسیر ارائه کرد و افزود: تمهیدات لازم برای انتقال دانشجویان ایرانی که در شهر ووهان چین حضور دارند با هماهنگی وزارت بهداشت انجام خواهد شد و نگرانی برای بازگشت اتباع کشورمان از چین وجود ندارد.

در این نشست مقرر شد وزارت امور خارجه کشورمان طی اطلاعیه ای از شهروندان ایرانی بخواهد که تا اطلاع ثانوی سفر خود به کشور چین را به تعویق بیاندازند. همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ماموریت یافت اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا را بر عهده بگیرد و مقرر شد تمام اظهارنظرها و اطلاع رسانی ها با هماهنگی این وزارتخانه انجام شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز روز شنبه ۱۲ بهمن در حاشیه مراسم رونمایی از ماشین‌آلات و تجهیزات اهدایی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تصمیم به اتخاذ مراقبت‌های ویژه در خصوص ویروس کرونا خبر داد و با اشاره به اعلام محدودیت پروازی میان کشورهای ایران و چین خاطرنشان کرد: با اتخاذ این تصمیمات امیدواریم تا با سلامت از این ایام گذر کنیم و از مردم عزیز کشور درخواست داریم به‌رغم وجود شایعات فراوان در خصوص این بیماری اخبار و اطلاعات مربوط به آن را از منابع و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

وزیر کشور اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مساله پیشگیری است و در این خصوص از اقدامات صدا و سیما و سایر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی مناسب به عموم مردم قدردانی می‌کنیم و امیدواریم با همراهی که مردم با مسئولان خواهند داشت در این خصوص در کشور شاهد مشکلی نباشیم.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان نیز از انتخاب یک بیمارستان معین در تهران در این خصوص خبر داد و گفت: ساختار آزمایشگاهی ما در این مورد آمادگی کامل دارند که هر نمونه مشکوک که برای آن‌ها ارسال می‌شود در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را اعلام کنند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۷

۱۴ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69104

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک