اقتصاد ایران از رکود خارج می شودتورکمن نیوز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما به کوری چشم دشمنان اقدامات عمرانی, پرداخت حقوق کارمندان و تجهیز نیروهای مسلح را انجام می دهیم و جمهوری اسلامی ایران امروز، هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و به استناد بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، امسال از رکود اقتصادی خارج می‌شویم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روابط عمومی استانداری، محمد باقر نوبخت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با حضور مردم ولایتمدار و انقلابی گرگان, آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان, دکتر هادی حق شناس استاندارگلستان و دیگر مقامات نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه های اجرایی استان ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده که انسان کاملی همچون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را پرورش داده که قلب بسیاری در داخل و خارج کشور برایش می تپد.

وی تصریح کرد: امام در شرایطی که دو ابرقدرت شرق و غرب جهان را در اختیار داشتند و تمامی کشورها یا به سمت کمونیسم و یا به سمت کاپیتالیسم گرایش داشتند قرائتی تازه بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) را عرضه کرد.
نوبخت افزود: تفکری که ثمره آن جمهوری اسلامی ایران بود و دشمنان تحمل آن را نداشتند و ابتدا تلاش کردن مانع شکل گیری این نظام شوند اما نتوانستند.
معاون رئیس جمهور یادآور شد: سپس به تحریک قومیت ها بپرداختند در ادامه ترورها را آغاز کردندو مغزهایی چون شهید مفتح و شهید مطهری را ترور کردند سپس زبان های انقلاب همچون شهید دستغیب و شهید مدنی را ترور کردند و پس از آن به ترور دست های انقلاب همچون شهید رجایی و شهید باهنر پرداختند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد:سپس ما با دست خالی و در جنگ تحمیلی به مبارزه با تمام قدرت های بین المللی پرداختیم و پس از آن محاصره های اقتصادی و فشارهای معیشتی را بوجود آوردند و امروز در ظالمانه ترین شکل تحریم ها حتی امکان مبادله نفت در برابر غذا و دارو را نمیدهند.
دکتر نوبخت ادامه داد: اما ما به کوری چشم آنان اقدامات عمرانی, پرداخت حقوق کارمندان و تجهیز نیروهای مسلح را انجام می دهیم و جمهوری اسلامی ایران امروز، هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و به استناد بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، امسال از رکود اقتصادی خارج می‌شویم.
وی گفت: ایران اسلامی اکنون به لحاظ علمی در منطقه، اول و در جهان پانزدهم است و همه این توانمندی ها در سایه درآیت مقام معظم رهبری و همراهی مردم صورت گرفته است.
معاون رئیس جمهور افزود: به مدد نیرو‌های انقلابی و متدین، از معدود کشور‌هایی هستیم که در دل اتم و به فضا نفوذ کردیم و موشک‌های نقطه زنی داریم که هیچ دشمنی از آن در امان نیست.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۲

۲۲ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69553

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک