مدیر بنیاد مسکن بندرترکمن و گمیشان؛

Manzel Maskoni 4O 300x183 - افزون بر نیمی از واحدهای مسکونی روستایی گمیشان و بندر ترکمن نیازمند مقاوم سازی استاخبار بندرترکمن-ترکمن نیوز- مدیر بنیاد مسکن بندرترکمن و گمیشان گفت: افزون بر نیمی از واحدهای مسکونی روستایی این شهرستانها نیازمند مقاوم سازی است که باید برای نوسازی و ایمن سازی آن اقدام شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, محمد علی حیدری اظهار کرد: براساس سرشماری سال ۹۵ بندرترکمن ۶ هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی روستایی دارد که حدود ۵۸ درصد شامل سه هزار و ۶۷۵ واحد غیرمقاوم و کم دوام بوده و نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.
وی افزود: همچنین در گمیشان هفت هزار و ۹۰۵ واحد مسکونی روستایی درحال بهره برداری است که حدود ۵۷ درصد و شامل چهار هزار و ۵۱۳ واحد باید نوسازی شود.
حیدری؛ واحدهای مقاوم و ایمن روستایی بندرترکمن را ۲هزار و ۷۰۶ منزل و در گمیشان را سه هزار و ۳۹۲ واحد اعلام کرد.
به گفته وی؛ صاحبان چهارهزار و ۹۹۰ مسکن آسیب پذیر و فرسوده در این منطقه متقاضی دریافت وام نوسازی شده اند که به سه هزار و ۷۲۵ پرونده تسهیلات پرداخت و این واحدها مقاوم سازی شده است.
وی افزود: سکونتگاههای افرادی که تسهیلات را دریافت کرده اند براساس مقررات سازمان نظام فنی و مهندسی روستایی و نظارت مهندسین متخصص ساخته و درحال بهره برداری است.
حیدری اضافه کرد: طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی با هدف بهبود کیفیت مسکن و بافت روستایی و افزایش سطح ایمنی و سلامت، رفاه و آسایش روستاییان اجرا شده است.
وی همچنین گفت: برای تمامی ۵۸ روستای بندرترکمن و گمیشان طرح هادی روستایی تهیه شده است.
به گفته وی؛ طرح هادی در ۳۴ روستای این شهرستانها در فاز اول اجرا شده و در ۱۸ روستا فاز دو و سوم نیز انجام شده است.
وی افزود: این شهرستانها رتبه سوم استانی را در اجرای طرح هادی روستایی دارند./ایرنا

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت کانال تلگرام

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۶

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16851

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک