افزایش 96 درصدی اعضای کتابخانه‌های گنبدکاووستورکمن نیوز: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی گنبدکاووس از افزایش ۹۶ درصدی عضویت علاقه‌مندان به کتاب در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، علیرضا مجاهدی‌رادبا اشاره به اینکه شهرستان گنبدکاووس یکی از شهرستان‌های تاریخی، باستانی و دارای فرهنگ و تمدنی بزرگ است، اظهارکرد: این شهر که در حوزه فرهنگی بسیار غنی و سرشار از تنوع فرهنگی است در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها به ویژه در فضای فیزیکی آن، نتوانسته به اندازه لازم پیشرفت داشته باشد.

* ۵۷ هزار کتاب در کتابخانه‌های گنبدکاووس

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموعا ۵۶ هزار و ۲۰۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرستان گنبدکاووس موجود است، افزود: تعداد کتاب به امانت رفته در مهرماه سال گذشته تاکنون بالغ بر ۳۱ هزار جلد کتاب بوده که به نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل با ۴۱ درصد رشد مواجه شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه تعداد اعضای فعال کتابخانه‌های گنبدکاووس ۵ هزار و ۲۳۵ نفر است، خاطرنشان کرد: این تعداد در سال قبل بالغ بر ۲ هزار و ۶۷۹ نفر بوده است که حدود ۹۶ درصد رشد داشته اشت.

مجاهدی‌راد از اجرای ۲۵۰ برنامه در هشت ماه گذشته و از زمان حضورش در مسند ریاست اداره کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: در هفته کتاب سال گذشته به تنهایی بالغ بر ۱۰۰ برنامه کیفی را برگزار کردیم که مورد استقبال مردم و به ویژه علاقه‌مندان به حوزه کتاب قرار گرفت.

* اهدای ۵۰۰ کتاب توسط هنگ مرزی گنبدکاووس

وی با اشاره به اینکه شاخص‌ترین برنامه‌های ما در این مدت افتتاح کانون کتاب، نشست‌های کتابخوانی، نشست قصه‌گویی و جمع‌خوانی، جشن کتاب، راهپیمایی نمادین کتاب و لیگ کتابخوانی بوده است، ادامه داد: در سال گذشته ۵۰۰ جلد کتاب نیز از سوی هنگ مرزی به اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه مبلغ واریزی از سوی شهرداری گنبدکاووس از محل نیم درصد درآمدها در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۶ میلیون تومان بوده است، تصریح کرد: ۳ میلیون تومان نیز از سوی شهرداری شهر «اینچه‌برون» به حساب اداره کتابخانه‌های عمومی واریز شده است.

مجاهدی‌راد نصب المان کتاب «قابوسنامه» در ابتدای بولوار دانشجو را کاری مشترک با شهرداری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و اضافه کرد: بعد از ۵۴ سال کتابخانه «مختومقلی فراغی» گنبدکاووس را مورد نوسازی قرار داده و به دوربین مداربسته مجهز کردیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۱

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53697

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک