گنبدکاووس,اختتامیه جشن ملی نوروزگاه,کریمیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از افزایش ۸۴ درصدی بازدید مسافر از جاذبه های گردشگری گلستان خبر داد و گفت: ۱۲ میلیون مسافر و گردشگر نوروزی از جاذبه های گردشگری این استان در تعطیلات نوروز امسال دیدن کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،    ابراهیم کریمی عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه جشن ملی نوروزگاه در گنبدکاووس افزود: از این تعداد مسافر و گردشگر، یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در استان گلستان اقامت داشتند که در مقایسه با تعطیلات نوروز سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: در تعطیلات نوروز امسال در سطح استان گلستان ۱۶ نوروزگاه و ۳۳ دهکده و جشنواره روستایی برپا شد و مسافران نوروزی افزون بر ۲۰ میلیارد ریال صنایع دستی اقوام این استان را خرید کردند.
کریمی با قدردانی از همکاری تمامی اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر در گلستان و شهرستان های آن اضافه کرد: بازدید ۱۲ میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری استان و اقامت یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر، این استان را از استان های برتر گردشگرپذیر کشور معرفی کرد.
وی تصریح کرد: استان گلستان و شهرستان های آن بویژه گنبدکاووس از جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی و فرهنگی ارزشمندی برخوردار است که باید زیرساخت های لازم برای جذب مسافر بیشتر را فراهم کرد.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان ادامه داد: تامین زیرساخت های حوزه گردشگری و جذب مسافر بویژه زیرساخت های اقامتی از نیازهای اساسی شهرستان های استان از جمله در گنبدکاووس است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۵

۱۵ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15219

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک