قیمت خودرو ایرانی 300x225 - افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروهای تولید داخلترکمن نیوز: شورای رقابت که اخیرا به مسیر قیمت گذاری خودرو بازگشته است، در تازه ترین اقدام در سلسله قیمت گذاری خود متناسب با شرایط اقتصادی کشور در بهار ۹۹، فهرست قیمتی هشت محصول ایران خودرو را با رشدی بین ۴ تا ۴۸ درصد اعلام کرده است. براین اساس می توان گفت که قیمت محصولات ایران خودرو براساس دو جدول اعلامی شورای رقابت در خرداد ماه ۱۳۹۹ ، ۱۰ و ۲۳ درصد به شکل میانگین افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ با توجه به میزان ارزبری و هزینه های جاری شرکت ها محاسبه و اعلام شده است، بیشترین افزایش مربوط به هایما اس ۵ توربو می شود که با افزایشی ۴۸ درصدی، سطح قیمتی ۲۲۰ میلیون تومان (فارغ از هزینه بیمه- مالیات و هزینه شماره گذاری) را در نوردیده است.

کمترین افزایش قیمت نیز مربوط به دنا پلاس است که تنها ۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. این درحالیست که متوسط قیمت محصولاتی نظیر پژو پارس اتوماتیک، هایما اس ۷، سورن EF7، پژو ۲۰۷ دستی و پژو ۲۰۷ اتوماتیک و انواع مدل های دنا براساس مصوبه شورای رقابت، افزایشی ۲۳ درصدی را تجربه کرده است.

بر این اساس، قیمت هر دستگاه پژو پارس اتوماتیک TU5 با رشد ۳۲ درصدی معادل ۱۰۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است. همچنین قیمت هایما توربو S5 با بیشترین رشد قیمت (۴۸ درصد) معادل ۲۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت دنا پلاس نیز کمترین میزان رشد را داشته و با افزایش ۴ درصدی، معادل ۹۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

خودرو ترکمن نیوز 2 300x215 - افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروهای تولید داخل

 

این قیمت ها در شرایطی توسط شورای رقابت اعلام می شود که چند هفته قبل نیز شاهد اعلام فهرستی دیگر بودیم که شامل قیمت های کارخانه ای (فاقد هزینه بیمه و شماره گذاری و مالیات) برای سایر محصولات ایران خودرو می شد.

خودرو ترکمن نیوز 1 268x300 - افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروهای تولید داخل

 

قیمت های خام اعلامی شورای رقابت

اما در نهایت ایران خودرو در شرایط فروش ویژه عید فطر (قرعه کشی)، نرخ نهایی خودروهای قابل ثبت نام را براساس هزینه های تمام شده اعلام کرد که افزایشی قابل توجه را نسبت به قیمت های اعلامی شورای رقابت نشان می داد.

خودرو ترکمن نیوز 1 300x196 - افزایش 4 تا 48 درصدی قیمت خودروهای تولید داخل

گزارش از: سپهرزنگنه/دیجیاتو

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۲

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76439

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک