افزایش 134 درصدی حمل بار از اینچه برون گلستاناخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- مدیرکل راه‌آهن شمال شرق۲ از افزایش ۱۳۴ درصدی حمل ونقل بین‌المللی از راه آهن شمالی شرق در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از تسنیم، محمدرضا قربانی با اشاره به افزایش حمل بار از مرز اینچه‌برون اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال، ۵۹ هزار و ۱۵۴ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه‌برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و روسیه مبادله (صادرات، واردات و ترانزیت) شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۳۴ درصد رشد دارد.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق۲ افزود: از میزان بار حمل شده، ۴۶ هزار و ۹۹۸ تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸۸ درصد افزایش داشته است.

قربانی ادامه داد: همچنین ۲۰۴ تن محموله ترانزیتی و ۱۱ هزار و ۹۵۲ تن صادرات محمولات غیر نفتی از مرز اینچه برون انجام شده که میزان صادرات نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است.

به گفته قربانی، از ابتدای سال جاری، ۵۴ هزار و ۷۷۰ تن بار توسط ۹۲۳ دستگاه واگن تخلیه شده است که بیانگر افزایش۴۸۱ درصدی تناژ تخلیه این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ است.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق۲ خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه حمل‌و‌نقل داخلی در سال جاری، ۴۲ هزار و ۶۵۷ تن کالا بارگیری و حمل شده است.

قربانی ادامه داد: تن کیلومتر مرزی نیز با ۱۲ میلیون و ۱۵ هزار و ۶۱۱، رشد ۲۱ درصدی داشته است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۰

۲۱ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37645

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک