گنبدکاووس,فرماندار ویژه,کشت گلخانه ایگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: توسعه روستایی با رویکرد اشتغالزایی و درآمدزایی پایدار اولویت مسئولان در گنبدکاووس است و در این راستا کشت گلخانه‌ای و ارگانیک در روستاهای این شهرستان حمایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  عبدالقدیر کریمی, ظهر امروز در جمع نمازگزاران شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در چند ماه آینده گام‌های خوبی در راستای توسعه روستایی برداشته می‌‎شود و در قدم نخست سعی داریم با محوریت روستاهای مرکزی و دارای جمعیت بالا, درآمد پایدار در روستاها ایجاد کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های شهرستان گنبدکاووس, در روستاهای بخش مرکزی و داشلی برون در مقیاس کوچک و بزرگ, ایجاد کشت گلخانه‌ای و ارگانیک است, تا به عنوان یک نماد و الگو ارائه کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در چند ماه آینده, ۳-۲ پروژه گلخانه‌ای به ارزش چند ۱۰ میلیاردی در حوزه شهرستان صورت می‌گیرد و این امر در اشتغالزایی و درآمدزایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی یادآور شد: بزرگترین پروژه گازرسانی استان گلستان با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان, کلنگ‌زنی و یا افتتاح شد, همچنین آب بندان ۵۰ هکتاری توسط شرکت تعاونی صحرای سبز کرند با یک‌هزار و ۵ نفر عضو و با ۳ میلیون متر مکعب ذخیره آب, با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

کریمی گفت: در دهه فجر سال جاری, ۲۲۳ پروژه عمرانی, اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار ۸۵ میلیاردو ۱۳۴ میلیون تومان با حضور استاندار و معاون وزیر جهاد کشاورزی کلنگ زنی و به بهره برداری رسید./تسنیم

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۳

۲۰ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11370

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک