افزایش پیک بار مصرفی برق گنبدکاووس به ۱۸۰ مگاواتاخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- مدیر شرکت توزیع برق شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه رشد بار مصرفی برق, ۳ برابر نسبت به دوره‌های گذشته افزایش یافته، گفت: در حالت عادی پیک بار مصرفی برق ۸۰ مگاوات است که در, یکی ۲ روز گذشته, با افزایش دمای هوا, این میزان به ۲۳۸ مگاوات رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمد علی عرب‌لو در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: رشد بار مصرفی برق, ۳ برابر نسبت به دوره های گذشته افزایش یافته و این به علت افزایش وسایل گرمایشی است.

وی افزود: ۸۰ درصد پیک بار مصرفی برق شهرستان گنبدکاووس, مربوط به مصارف خانگی است و از این ۸۰ درصد مصارف خانگی, ۶۰ درصد مربوط به لوازم سرمایشی است.

مدیر شرکت توزیع برق گنبدکاووس تصریح کرد: در هر خاموشی ۸ هزار مشترک تحت پوشش قطع برق هستند و اگر تنها ۱۰ درصد آنها با اداره برق تماس بگیرند, حجم زیادی از تماس‌ها را در اداره برق خواهیم داشت.

عرب‌لو تاکید کرد: در سال گذشته با تفاهم‌نامه‌هایی که با برخی ادارات منعقد شد, به علت مدیریت صحیح مصرف, مشمول تخفیف شدند.

وی یادآور شد: در سال گذشته در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان تخفیف شامل ادارات و صنایعی شهرستان گنبدکاووس که در قالب تفاهم‌نامه مشارکت داشتند,انجام شده که از این مبلغ ,۵۵ میلیون تومان,مربوط به شرکت صنعت چوب شمال بود.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۴۵۱ فقره اظهار نامه مالیاتی در خرداد ماه سال جاری تسلیم اداره مالیات شده است که ۵۰ درصد آن از محل توافق ۵ درصدی بوده است.

احمد نعیمی افزود: در سال گذشته وصول مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده درآمد, ۴۰ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در سال جاری ۴۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده و ۹۰ درصد مالیات اخذ شده بر ارزش افزوده محقق شده است.

نعیمی تصریح کرد: مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارزش افزوده مالیات سال ۹۶ به شهرداری پرداخت گردید و انتظار داریم تا محل هزینه‌های این مبلغ برای مردم روشن شود و علاوه بر آن, برای آشنایی مردم با مالیات, میدانی در شهر به این نام نامگذاری شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گنبدکاووس در این جلسه اظهار داشت: در ۸ سال آینده, دو‌سوم معلمان بازنشسته می‌شوند و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها ماموریت تربیت نیروهای تخصصی را عهده‌دار هستند.

محمود بذرافشان, افزود: در سال گذشته قرار بود دانشگاه فرهنگیان در گنبدکاووس تعطیل شود که با رایزنی و پیگیری فرماندار ویژه, نماینده مجلس و امام جمعه, نه تنها تعطیل نشد بلکه اعتبار ۳۴ واحد دانشگاهی در سطح کشور احیا شد.

بذرافشان تصریح کرد: سهمیه سال جاری برای این دانشگاه, ۶۰۰ دانشجو است که ۳۰۰ دانشجو به صورت شبانه‌روزی و ۳۰۰ دانشجو به صورت کارورز خواهد بود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۷

۱۱ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26161

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک