وام مسکن روستایی در گلستان 300x202 - افزایش وام مسکن روستایی در گلستانمسکن و شهرسازی- ترکمن نیوز- کارشناس مسوول تسهیلات بنیادمسکن استان گلستان از افزایش وام مسکن روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، با توجه به اینکه بسیاری از خانه‌های روستایی نیاز به بهسازی و نوسازی دارند و اشتیاق مردم در سال جاری برای زیستن در روستاهای خوش آب و هوا افزایش پیدا کرده است مسلما از اینکه وامی برای آنها ارائه شود استقبال خواهند کرد تا بتوانند به راحتی مسکنی در روستا تهیه کنند و در آنجا زندگی کنند و از فضای شلوغ شهری دور شوند.

در این زمینه گفت و گوی خواندنی با محمد محسنی کارشناس مسوول تسهیلات بنیادمسکن استان گلستان صورت گرفت که خواندن آن خالی از لطف نیست.

آیا وام مسکن روستایی در سال جاری افزایش خواهد یافت؟

محسنی: افتخار داریم در سال جاری برای چهارمین سال پیاپی پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی را در گلستان داشته باشیم و به موجب مصوبه اخیر که به ما ابلاغ شده است این تسهیلات از مبلغ به ۱۸ الی ۲۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان ارتقا یافت.

روستاییان با استفاده از این تسهیلات نسبت به مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی خودشان اقدام کنند این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری و نوبت‌دهی در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد و کاملا قرض‌الحسنه است که دوران مشارکت آن ۱۵ ساله است.

 وام مسکن روستایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

محسنی: در راستای ابلاغیه‌ای که در دست ماست پرداخت تسهیلات طرح ویژه به ساکنین روستاها و همچنین به شهرهای دارای جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر تعلق می‌گیرد که این افراد برای دریافت وام باید پروانه ساختمان داشته باشند و با مراجعه به بنیادمسکن می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ که صورت گرفت قریب به ۵۶ درصد واحدهای مسکونی روستایی غیرمقاوم هستند بالغ بر ۱۲۷ هزار مسکن روستایی غیرمقاوم در سطح استان گلستان شناسایی شده است روستاییان از فرصت به دست آمده استفاده کنند و از این تسهیلات برای نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی خود بهره‌مند شوند.

تسهیلات طرح ویژه با همکاری هفت بانک عامل (بانک سپه، بانک صادرات، بانک ملت، بانک تجارت، بانک ملی، بانک رفاه کارگران و بانک مسکن) در استان گلستان پرداخت می‌شود.

وام‌های مسکن روستایی به صورت چند درصد در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد؟

محسنی: وام‌ها به صورت کاملا قرض‌الحسنه و با نرخ پنج درصد در اختیار افراد واجدالشرایط قرار می‌گیرد و دوران ساخت و بازپرداخت آن ۱۵ ساله است.

چه میزان مبلغ از این وام‌ها، تاکنون در استان گلستان پرداخت شده است؟

محسنی: از سال ۱۳۸۴ این طرح در استان گلستان کلید خورد و بالغ بر ۷۱ هزار واحد شروع به ساخت مسکن کردند و مرحله سفت‌کاری و بهره‌برداری قریب به ۵۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را در استان گلستان داریم وام مسکن روستایی در سال‌های گذشته ۱۸ میلیون الی ۲۰ میلیون تومان بود که در سال جاری به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۸

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34641

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک