مسیرهای پروازی فرودگاه گرگان از نوروز 98 افزایش می یابدگلستان– ترکمن نیوز –  مدیرکل فرودگاه های استان گلستان از افزایش پروازهای فرودگاه گرگان از نوروز ۹۸ در مسیرهای داخل کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رامین آذری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با افزایش مسیرهای داخلی فرودگاه گرگان از ۵ به ۷ مسیر؛ جابجایی مسافر به صورت مستقیم از استان گلستان به استانهای گیلان و آذربایجان شرقی هم عملیاتی می شود.
وی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه گرگان به شهرهای رشت و تبریز دوشنبه هر هفته خواهد بود، اظهار داشت: در صورت استقبال مسافران این پروازها به دو روز در هفته قابل افزایش است.
وی اضافه کرد: اکنون جابجایی مسافر از فرودگاه گرگان در مسیرهای تهران، زاهدان، کیش، بندرعباس و مشهد با انجام ۷۲ پرواز در هفته انجام می شود.
آذری همچنین در خصوص برقراری پروازهای خارجی از فرودگاه گرگان، گفت: پرواز مسیر گرگان – آکتائو قزاقستان با پیگیری های صورت گرفته به احتمال زیاد از فروردین ۹۸ برقرار می شود.
وی افزود: در صورت تحقق فروش بلیط مسیر گرگان – آکتائو توسط شرکت هواپیمایی پویا ایر خواهد بود.
نخستین پرواز در مسیر آکتائو – گرگان (منگستائو – گلستان) در جهت توسعه روابط ایران و قزاقستان ۳۱ شهریور سال ۹۵ انجام گرفت اما بعد از مدتی متوقف شد.
استان گلستان واقع در شمال ایران علاوه بر خواهرخواندگی با منگستائو و فعالیت سرکنسولگری قزاقستان در گرگان و قرابتهای فرهنگی نزدیک به ۱۵۰۰ خانوار قزاق با جمعیتی قریب به شش تا هشت هزار تن را در خود جای داده است.
استان گلستان دو فرودگاه در گرگان و کلاله دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۵

۲۰ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48518

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک