کرونای 300x185 - افزایش مبتلایان و بستری‌های کرونا در گلستان/ شلوغی‌ها نگران کننده استترکمن نیوز: معاون استاندار گلستان گفت: تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا در گلستان نسبت به هفته‌های گذشته کمی افزایش داشته و شلوغی‌های اخیر سبب نگرانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روزهای اخیر مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های گلستان بیشتر شده که به معنای شکننده بودن وضعیت پایدار استان است و امکان شیوع دوباره این بیماری وجود دارد.

افزایش مسافرت‌ها در تعطیلات نیمه خرداد این نگرانی را ایجاد کرده که شاید موج دوم کرونا در راه باشد و گلستان به عنوان یک استان توریستی و با توجه به شلوغی‌های هفته گذشته در معرض خطر قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: طی هفته‌های اخیر شیوع کرونا در کشور با رشد چند درصدی همراه بوده اما خوشبختانه در استان گلستان رشد چشمگیر نبوده که سبب نگرانی شود.

عبدالرضا چراغعلی افزود: تعداد مبتلایان و بستری‌ها در گلستان نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته اما در حدی نیست که به معنای شروع بحران باشد و به این معنی هم نیست که مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند.

وی با بیان اینکه ضوابط و مقررات همچنان باید طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا رعایت شود، خاطرنشان کرد: در برخی محافل عمومی، اماکن گردشگری، مراکز تجاری و بازارهای استان گلستان چارچوب‌های پیشگیری از شیوع کرونا رعایت نمی‌شود و این اتفاق موجب نگرانی ما شده که خدای نکرده دچار گزش و مشکل شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از افزایش احتمال آغاز موج جدید شیوع کرونا در استان خبر داد و گفت: اگر تعداد مبتلایان و بستری‌ها از یک حدی عبور کند، سریعا محدودیت‌ها و تصمیمات جدیدی لحاظ خواهد شد اما در حال حاضر آمارها نگران کننده نیست.

چراغعلی ادامه داد: با تدابیر ستاد مقابله با کرونا، استاندار، دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان امیدواریم موج دوم شیوع کرونا در استان گلستان را تجربه نکنیم.

وی در خصوص برگزاری مراسم عروسی و عزا در استان، اظهار داشت: برگزاری مراسم عروسی و عزا طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا ممنوع و غیر قانونی است و هیچ مجوزی در این زمینه برای استان گلستان صادر نشده و ضمن احترام به مردم در شرایطی قرار نداریم که مراسم عروسی و عزا به صورت عمومی برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان و افزایش سفرها گفت: از مردم عزیز تقاضا دارم از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند و فقط در مواقع ضروری به مسافرت بروند.

چراغعلی افزود: از مردم خواهشمندیم در صورت رفتن به سفرهای ضروری در اقامتگاه‌های رسمی و دارای مجوز که چارچوب و ضوابط را رعایت می‌کنند اسکان پیدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد که سلامت مردم از هر چیز دیگری برای ما مهم‌تر است و از آنها می‌خواهیم همچنان فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد شیوع دوباره ویروس کرونا نباشیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۹

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76881

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک