صادرات نئوپان گنبد به کشورهای همسایهاقتصادی– ترکمن نیوز- مدیرعامل شرکت صنعت چوب شمال در گنبدکاووس از عقد قرارداد پنج میلیون دلاری برای صادرات ورق فشرده نئوپان و ام دی اف ملامینه به دو کشور ترکمنستان و آذربایجان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، مسلم فدایی گفت: این شرکت به عنوان تولید کننده نئوپان و روکش ملامینه در شرق گلستان، در سالجاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار صادرات داشته است.

وی بابیان اینکه پیش بینی این حجم صادرات نئوپان در ۳۰ سال گذشته کم سابقه بوده است، افزود: شرکت صنعت چوب شمال که سهامدار عمده آن بنیاد مستضعفان است و در سال ۵۷ به بهره برداری رسیده، در هیچ سالی بیش از دو میلیون دلار صادرات نداشته است.

فدایی اضافه کرد: توسعه صادرات از ۱۰ به ۵۰ درصد رویکرد اصلی این شرکت بوده و سه کشور ترکمنستان، آذربایجان و افغانستان مهمترین بازار‌های صادراتی نئوپان گنبدکاووس هستند.

وی بدون اشاره به میزان تولید سالانه، تصریح کرد: هم اکنون در این واحد تولیدی ۲۰۰ نفر اعم از کارگران رسمی و پیمانکاری مشغول فعالیت هستند و برخلاف برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر ورشکستی یا عقب ماندن چند ماهه پرداخت حقوق کارگران، حق و حقوق آنان بموقع پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت نئوپان گنبدکاووس با بیان اینکه این واحد تولیدی از واحد‌های سبز و سازگاز با محیط زیست است، گفت: مواد اولیه این شرکت از چوپ و ضایعات آن است که از سراسر کشور خریداری شده و بخشی هم از طرح‌های درختکاری که با هزینه شرکت انجام شده، تامین می‌شود.

فدایی افزود: این شرکت هم اکنون با ۷۰ درصد ظرفیت اسمی مشغول فعالیت است و در مصرف برق و انرژی برای چهارمین سال پیاپی گواهی معیار مصرف را از شرکت توزیع نیروی برق گلستان دریافت کرده است.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و شرکت صنعت چوب شمال به عنوان تولیدکننده نئوپان و روکش ملامینه یکی از واحد‌های عمده صنعتی مستقر در این شهرستان است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۲

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30912

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک