افزایش ده درصدی قیمت نان در گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان گفت: با توجه به اختیارات داده شده به استانها به منظور افزایش قیمت نان تا سقف ده درصد، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، در خصوص قیمت نهایی تصمیم گیری شد و این افزایش قیمت از روز شنبه ۱۲ آبان اجرایی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل استانداری گلستان، سید مناف هاشمی ظهر امروز یکشنبه ۶ آبان در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: تصمیم گیری به نحوی بوده که به دنبال افزایش قیمت های پیش آمده، هم صنف خبازان دچار خسارت نشوند و هم مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه تحت فشار قرار نگیرند.
وی افزود: بر همین اساس، در حوزه نانوایی های یارانه ای قیمت نان بربری با افزایش جزئی در وزن چانه از ۴۵۰ به ۴۷۵ گرم ۵۵۰ تومان و نان لواش با وزن چانه ۲۰۰ گرم ۲۲۰ تومان تعیین شد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در حوزه نانوایی های آزادپز نیز سقف افزایش قیمت از ۱۰ درصد نباید تجاوز کند.
وی یادآور شد: باید تلاش کنیم از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حمایت کرده و با متخلفین در هر سطحی برخورد شود.
هاشمی همچنین با اشاره به سفر یکروزه به کشور قزاقستان و امضاء ۱۰ تفاهم نامه در حوزه های مختلف تأکید کرد: تعداد زیادی از موارد مورد توافق در این سفر به نفع استان است که باید تلاش کنیم حداکثر ظرف یک ماه عملی شوند.
وی افزود: راه اندازی خط پروازی گرگان – آکتائو که هم باری است و هم مسافری، موضوع فروش مرغ، خرید نهاده های دامی و … توافقات خوبی بود که در این سفر انجام شد و باید با عملی کردن آنها پایبندی خود به توافقات بین المللی را نشان دهیم.
وی با اشاره به موضوع راه آهن اینچه برون – قزاقستان – ترکمنستان خاطرنشان کرد: پیگیری های فراوانی در حوزه انجام شده و از وزرای جدید اقتصاد و راه و شهرسازی نیز موضوع را مطالبه می کنیم تا در اسرع وقت مشکل بدهی شرکت راه آهن به ترکمنستان که قریب به سه میلیون دلار می باشد با اختصاص ارز دولتی یا نیمایی پرداخت شود.
استاندار گلستان همچنین با اشاره به تأمین و توزیع لاستیک برای کامیون داران و نهاده های دامی برای مرغداران استان خاطرنشان کرد: طی ماه های اخیر و نوسانات بازار تلاش کردیم شاهد کمترین مشکل در استان باشیم و از این نظر، همکاری مسئولین و مردم قابل تقدیر است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۱

۰۶ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38742

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک