300x169 - افت چشمگیر فروش گوشی در بازار جهانیترکمن نیوز: طبق گزارش موسسه گارتنر، به دلیل شیوع ویروس کرونا، فروش بازار جهانی موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ میلادی ۲۰.۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از ایتنا، گزارش‌ها نشان می‌دهد در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کووید ۱۹ تولید کنندگان موبایل با کاهش فروش روبرو شده‌اند، در این میان شیائومی تنها شرکتی است که فروش آن ۱.۴ درصد رشد کرده است.

در این میان هرچند برندهای بزرگ شاهد کاهش فروش محصولاتشان در سراسر جهان بوده‌اند، اما شرکت چینی شیائومی نخستین فروشنده‌ای است که در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ با رشد فروش موبایل هایش روبرو بوده است.

طبق گزارش جدید تولید کنندگان بزرگ موبایل در چین و اپل به شدت تحت تاثیر تعطیلی موقت کارخانه‌ها در این کشور و کاهش قدرت خرید مشتریان قرار گرفتند.

میان ۵ برند برتر تولید کننده موبایل در جهان، شیائومی تنها شرکتی است که فروش محصولاتش کاهش نیافته است. بلکه حتی این شرکت چینی شاهد ۱.۴ درصد رشد فروش در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ میلادی بوده است.

از سوی دیگر در همین بازه زمانی شرکت‌هایی مانند سامسونگ و هواوی به ترتیب با کاهش ۲۲.۷ و ۲۷.۳ درصدی فروش روبرو بودند. میزان فروش اپل در این باره ۸.۲ درصد و اوپو ۲۴.۲ درصد کاهش یافته است.

به نوشته گارتنر با وجود شیوع ویروس کرونا در بازار، استراتژی های فروش شرکت های مختلف نیز متفاوت بوده است. به عنوان مثال شیائومی طی سه ماهه نخست ۲۰۲۰ روی بازار بین‌المللی متمرکز بود. اما هواوی برای فروش محصولاتش روی بازار داخلی تمرکز کرده بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۷

۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76523

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک