فرماندار گنبدکاووس:

افتتاح 402 پروژه عمرانی و اقتصادی در گنبدکاووس/ برگزاری 435 برنامه فرهنگی و هنری در 40 سالگی انقلاباخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- فرماندار شهرستان گنبدکاووس با اشاره به افزایش ۱۳ برابر حجم اعتباری پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال در این شهرستان، گفت: ۴۰۲ طرح عمرانی و اقتصادی در گنبدکاووس در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات شهرستان گنبدکاووس در آستانه فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه دشمن در سال ۱۳۹۷ به دنبال آن بود که با حربه‌های مختلف شیرینی ۴۰ سالگی و پختگی انقلاب را به کام مردم ما تلخ کند، اظهار کرد: دشمن باز دیگر در این عرصه نیز در برابر ملت شریف ایران شکست خورد و به در همین گنبدکاووس سال جاری و در این ایام فرخنده حجم وسیعی از پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی به برکت انقلاب و نظام اسلامی کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه در دهه فجر سال جاری پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در گنبدکاووس با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان و حدود ۱۳ برابر دهه فجر سال قبل به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: از نظر تعداد نیز با افتتاح ۴۰۲ طرح عمرانی با ۸۰ درصد رشد نسبت به سال قبل روبه‌رو شده‌ایم.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس از آغاز عملیات اجرایی و یا همان کلنگ‌زنی ۶۰ طرح شامل ۴۹ طرح عمرانی و ۱۱ طرح اقتصادی در این شهرستان خبر داد و گفت: اعتبار این پروژه‌ها نیز بالغ بر ۹ هزار و ۵۸۸ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال بوده است.

*بالغ ۳ هزار و ۱۶۳ شغل برای جوانان و متقاضیان اشتغال در گنبدکاووس ایجاد خواهد شد

کریمی با تاکید بر اینکه با افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های دهه فجر امسال در شهرستان گنبدکاووس بالغ ۳ هزار و ۱۶۳ شغل برای جوانان و متقاضیان اشتغال در این شهرستان ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز با وجود مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و شرایط خاص سرمایه‌گذاری‌ها، به لطف خدا بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در گنبدکاووس ایجاد شده است.

وی با تشریح عنوان برخی از پروژه‌های اقتصادی این شهرستان که عملیات اجرایی آنها در دهه فجر امسال آغاز می‌شود، ادامه داد: زنجیره مرغ تخم‌گذار و مرغ مادر با اعتبار ۳ هزار میلیارد ریال، زنجیره کشاورزی «اورگانیا» و ایجاد مجتمع کشاورزی با اعتبار یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال، مرمت و بهسازی آب‌بندان‌ها با اعتبار یک هزار و ۴۰ میلیارد ریال، گلخانه با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال و کارخانه استحصال «ید کریستال» با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال از جمله این پروژه‌ها هستند.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه در دهه فجر سال جاری بالغ بر ۴۳۵ برنامه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری در گنبدکاووس و روستاهای شهرستان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب ۴۰ برنامه از این عناوین به عنوان برنامه‌های شخص انتخاب و در جدول برنامه‌های شهرستانی قرار داده شده است.

*در طی ۴۰ سال اخیر خدمات ارزنده و بی‌نظیری به مردم گنبدکاووس ارائه شده است

کریمی با بیان اینکه حضور باشکوه در برنامه‌های دهه فجر مایوس‌کننده دشمنان و امیدوارکننده دوستان انقلاب اسلامی و ملت ایران است، گفت: تلاش همه ما باید این باشد که با حفظ و تعمیق وحدت میان اقشار مختلف مردم و مسؤولان از ایجاد فاصله میان مردم جلوگیری کرده و با اتحاد و یکپارچگی نقشه‌های شوم دشمنان برای تزریق ناامیدی در جامعه را خنثی کنیم.

وی با تاید بر اینکه در طی ۴۰ سال اخیر خدمات ارزنده و بی‌نظیری به مردم در شهرستان گنبدکاووس ارائه شده است، تاکید کرد: بالغ بر ۹۰ درصد خدمات انجام از ابتدای تاریخ تاکنون در گنبدکاووس در زمان ۴۰ سال اخیر و به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

منبع: farsnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۴

۰۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44347

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک