افتتاح 30 بومگردی و 50خانه مسافر در جشنواره بین المللی اقوام گلستانتورکمن نیوز مدیر کل میراث فرهنگی گلستان گفت: همزمان با سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین ۳۰ بومگردی و ۵۰خانه مسافر در گلستان افتتاح می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابراهیم کریمی گفت: گردشگری یکی از بستر های جذب سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی برای استان است و این پتانسیل در حوزه بومگردی می تواند ضمن رونق روستاها از مهاجرت روستانشینان به شهر و تبعات بعدی آن نیز جلوگیری کند.

وی با اشاره به این که یکی از تاثیر گذارترین عواملی که موجب معطوف شدن نگاه کشور به گردشگری گلستان شده استقبال از بومگردی ها در این استان است، خاطرنشان کرد: حدود ۱۲۰ اقامتگاه بومگردی در سطح استان مشغول ارائه خدمت به مسافران و گردشگران هستند و همزمان با سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین ۳۰ بومگردی و ۵۰خانه مسافر دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

کریمی با تاکید بر این که اقامتگاه های بومگردی در استان موجب توسعه روستا ها شده است، گفت: این اقامتگاه های سنتی شور و نشاط خاص و هویت جدیدی برای روستاهای استان ایجاد کرده است.

تلاش برای ایجاد یک بومگردی در هر روستای گلستان

کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا گلستان ظرفیت افزایش اقامتگاه های بومگردی را دارد تصریح کرد: تلاش اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان بر این است تا حداقل یک بومگردی در هر روستای استان ایجاد نماید و به دلیل تنوع سلیقه گردشگران حتی در دورترین نقاط استان نیز بومگردی ها می توانند میزبان شایسته ای برای گردشگران داخلی و خارجی باشند.

او اضافه کرد: در حوزه بومگردی تنها به دنبال کمیت نیستیم و حال که به تعداد قابل قبول اقامتگاه ها در سطح استان رسیدیم، افزایش کیفیت و ارتقاء سطح خدمات در حوزه بومگردی ها به عنوان یکی از اهداف اداره کل درحال پیگیری است.

تهیه بسته های مناسب سفر برای کارکنان دستگاه های اجرایی استان
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در حال تهیه بسته های مناسب سفر برای کارکنان دستگاه های اجرایی استان است تا این عزیزان در زمان های غیرپیک سفر با هزینه های پایین از خدمات بومگردی های استان بهره مند شوند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۶

۰۴ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63889

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک