پروژه‌های گردشگری استان گلستان با ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود گلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از افتتاح پروژه‌های گردشگری استان گلستان با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۲۵ پروژه بوم گردی در سطح استان گلستان افتتاح شده است و موجب اشتغالزایی ۱۰۰ نفر را فراهم کرده است، اظهارداشت: در ایام الله دهه فجر امسال ۶۰ پروژه بوم گردی با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در سطح استان افتتاح می‌شود و زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر از بحث ایجاد پروژه ها کیفیت آنها مد نظر می باشد افزود: استان گلستان اولین استانی است که انجمن بوم گردی در آن شکل گرفت و تلاش داریم با تعاملی که وجود دارد بتوانیم در راستای توسعه بوم گردی ها و آموزش و استاندارد سازی آنها قدم برداریم.

کریمی با اشاره به اینکه بیشترین استقبال و رشد گردشگران خارجی در استان در حوزه بوم گردی صورت گرفته است، گفت: با توسعه زیرساخت‌های گردشگری توانستیم به جذب و ماندگاری بیشتر مسافران در سطح استان دست پیدا کنیم و با تلاش در این حوزه می‌توانیم این ماندگاری را افزایش دهیم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی استان تعهد اداره کل میراث فرهنگی استان را در حوزه اشتغالزایی در سال ۱۳۹۷ را ۲۶۲۰ نفر اعلام کرده و افزود: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون این تعداد را در سطح اشتغال ایجاد کرده‌ایم و اطمینان داریم این تعداد تا پایان سال به ۳۰۰۰ نفر برسد.

ابراهیم کریمی تصریح کرد: امروزه خوشبختانه روند مهاجرت از روستا به شهر معکوس شده و ضمن اینکه به لطف و یومن انقلاب اسلامی امکانات در روستاها ایجاد شده و خیلی از امکانات روستاها مانند شهرها شده و در حوزه گردشگری هم بسیاری از مردمی که سال‌های گذشته روستاها را ترک کردند امروز با توجه به امکاناتی که در روستا به وجود آمده بازمی‌گردند و افرادی که امروز بوم‌گردی‌ها را در روستاها ایجاد می‌کنند همان مردم شهری بودند که قبلا از روستا به دلیل کمبود امکانات رفته بودند.

وی از افتتاح پروزه های گردشگری با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در سطح استان خبر داد و افزود: از این اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان به افتتاح ۱۰ هتل و و مجموعه گردشگری و ۱۹ میلیارد تومان به افتتاح ۶۰ پروژه بوم گردی تعلق دارد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۳

۱۰ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42857

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک