افتتاح مسجد مرکزی عشق آباد توسط رئیس جمهور ترکمنستان ترکمن نیوز:  قربانقلی بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان اولین روز ماه مبارک رمضان را با افتتاح یک مسجد جدید و برگزاری ضیافت الله افطاری در آن مکان مقدس آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل خبرگزاری ترکمنستان (ترکمن پرس)، بردی محمد اف شب گذشته در مسجدی که خود آنرا در منطقه «پاراخات ۷» عشق آباد افتتاح کرد، اولین ضیافت افطاری را با حضور مقامات و روحانیون و ریش‌سفیدان کشور تناول و با آنها در باره موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وی قبل از برگزاری مراسم افطاری در مسجد مرکزی پایتخت که هزینه های آن با حق التالیف کتاب هایش تامین شد، برای مخاطبان سخنرانی کرد و بعد از افطاری از بخش های مختلف مسجد بازدید کرد.

رئیس جمهوری ترکمنستان سپس به استماع توضیحات امام جماعت مسجد در باره ویژگی های منحصر به فرد این مسجد پرداخت.
امام این مسجد پس از توضیح معنای برخی از آیه‌ها و جملاتی که درون و بیرون مسجد حک شده است، در بیان ویژگی گلدسته‌ها و گنبد های آن گفت: “ارتفاع گلدسته‌های مسجد بزرگ پایتخت ۶۳ متر برابر سال های عمر ارزشمند پیامبر اکرم، بلندی گنبد اصلی آن نیز ۴۰ متر برابر سال بعثت پیامبر و بلندی گنبد های کوچک آن ۲۳ متر برابر با مدت پیامبری آن حضرت است”.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۸

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74007

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک