افتتاح سکوی هواشناسی دریایی مجهز به فراسنج های دریایی در استان گلستان تورکمن نیوز:  سکوی هواشناسی دریایی مجهز به فراسنج های دریایی صبح سه شنبه بیست وپنجم تیر ماه با حضور دکتر هادی حق شناس استاندارگلستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل روابط عمومی هواشناسی گلستان، در این مراسم که دکتر اسلامی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، دکتر تاج بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور بصورت ویدیو کنفرانس و متمرکز در سازمان مرکزی و دکتر حق شناس استاندار گلستان و هیئت همراه و دیگر مدعوین شورای حمل ونقل استان در مرکز پایش و مانیتوزینگ هواشناسی استان حضور داشتند پس از گزارش رئیس سازمان به وزیر راه و شهرسازی نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گفت: جمع آوری و پایش اطلاعات جوی و دریایی، ارائه پیش بینی، بررسی نوسانات تراز آبی دریا و ارائه خدمات به فعالان عرصه صیادی، حمل ونقل دریایی، گردشگری در خصوص کیفیت آب و هوای منطقه از دستاوردهای این طرح بوده که قطعا” باعث ایجاد ارزش افزوده برای استان خواهد شد.
در ادامه هادی حق شناس استاندار گلستان گفت: صیادان ما در دریا، بخش صنعت دریایی که پروژه های چند میلیاردی اجرا می کنند، سازه های نفتی، و مشاوران طراحی سازه های دریایی و … به پارامترهای دریایی یا فراسنج های دریایی نیاز دارند.
وی افزود: افتتاح این سکوی مجهز به فراسنج های دریایی با در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم و درست کمک می کند که ساخت و سازها و همچنین ترددهای دریایی ایمن انجام شود.
لازم به ذکر است که این سکوی هواشناسی دریایی به لحاظ فراسنج های قابل اندازه گیری، یک سکوی کامل هواشناسی دریایی کشوری و تنها سکوی فعال هواشناسی دریایی درخزرو در منطقه مرز آبی ایران و ترکمنستان (فرید پاک گمیشان ) است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۷

۲۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57600

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک